понеділок, 17 жовтня 2011 р.

Добре слово про земляка.Слово у душі - душа у слові.                                        Анатолій Загнітко. 
 

Відомого письменника,нашого  земляка Сергія Рудика знають не лише на Волині, а й в усій Україні. Він написав немало цікавих книжок,які користуються чималим попитом у  книгарнях та бібліотеках.  Його творчість була плідною і цікавою.
   Не забувають про талановитого земляка і в нашому селі. Щорічно в жовтні, у нашій сільській бібліотеці прийнято вшановувати день пам’яті земляка – Сергія Трохимовича Рудика. Тож  нещодавно тут зібралися учні школи, щоб відзначити 83-тю річницю з дня народження письменника.
Сергій  Рудик народився 16 жовтня 1928 року в с. Любитів Ковельського району Волинської області у селянській сім’ї. Навчався у Любитівській школі( де тепер є куточок,присвячений творчості талановитого земляка),де закінчив 7 класів,а пізніше – у Голобах. Згодом,продовжив  навчання у Львівському художньо-ремісничому училищі,закінчив редакційно-видавничий факультет Українського поліграфічного інституту ім. І.Федорова (1954 р.) та Вищу партійну школу при ЦК Компартії України (1967 р.).
   Працював у редакціях газет «Радянська Волинь», «Львовская правда»,на львівському телебаченні, в «Робітничій газеті», видавництві «Радянський письменник».
  Сергій Трохимович захоплювався ще й вишиванням,займався декоративно-прикладним мистецтвом,був самодіяльним актором і танцюристом. А ще дуже гарно малював. Його пензлю належать понад сто картин,серед яких – пейзажі Волині,Києва,Грузії.
 Сергій Рудик був цікавим гумористом:варто згадати хоча б такі книги письменника,як:«Ахіллесова п’ята»(1963 р.),«Пеньок та Опеньок»(1969 р.), «Друг сім’ї»(1974 р.),«Буря у склянці води»(1980 р.).Окрім того,з-під пера С.Рудика вийшло чимало творів адресованих як дітям ( повісті «Не сумуй, Ромашко!»,1987р.,«Синя пілотка»,1983 р.;«Вулиця зелених вогнів»,1984р.,.),так і дорослим (повісті «Смерековий вітраж», 1977 р., «Барвисті кілометри»,1986 р.; виданий того ж року роман «Берести до схід сонця»,«Завія»,1989 р.). Виступав,також,як публіцист-нарисовець (нарис «Робоча грань»).
З біографічними даними письменника, присутніх ознайомила учениця 9 кл. Шевчук Оксана. 
Жвавий інтерес слухачів викликала розповідь вчителя Борбенчук Н.А. про с. Любитів та його мешканців,яка описана в оповіданні «На бесіду до батька». Адже,відомо що до цього часу зберігся колодязь ,який викопав батько письменника.  
                                          
Завідуюча сільською бібліотекою Мрочковська В.П. розповіла про творчий шлях письменника,ознайомила присутніх з  тематичною виставкою книг «Твори нашого земляка-письменника Сергія Рудика»,було прочитано й кілька гуморесок. Більшіть книг  подарував Сергій Рудик,приїжджаючи у рідне село Любитів,тож, всі вони з дарчими автографами.


Проза  письменника відзначається високою художністю,оригінальністю образів,гуманізмом та щирістю,багато в чому нагадує невимушену,теплу,задушевну розмову з читачем,тож, ми радимо читати надзвичайно цікаві книги Рудика Сергія Трохимовича і насолоджуватись його творчістю.