четвер, 12 січня 2017 р.

Новорічно-різдвяні віншування.

      13 січня ми святкуємо свято Маланки, а 14 січня – свято Василя. У народі ці свята об'єдналися, і тепер ми їх називаємо Щедрий вечір, або Старий Новий рік.
Зранку цього дня починають готувати другу обрядову кутю – щедру. Крім того, господині печуть млинці, готують пироги та вареники з сиром, щоб обдаровувати своїх щедрувальників  чи ранішніх посіваьників. Звечора і до півночі щедрувальники обходять оселі, виконуючи величальні пісні для їх господарів.
Не оминули наші відвідувачі-щедрувальники одного із найулюбленіших своїх мість – бібліотеки. Адже, тут вони проводять безліч часу: читають обрані книги, користуються Інтернетом, цікавляться новинами із найсвіжіших періодичних видань чи просто відпочивають, насолоджуючись «живим» спілкуванням. Особливо частішають такі візити саме взимку, коли з'являється необідність заповнити довгі холодні вечори чимось цікавеньким.
Напередодні зимових свят, дорослі та ще зовсім юні користувачі активно приходили до нашої книгозбірні, щоб відшукати нові колядки, щедрівки, посівалки для себе чи своїх близьких. Інші ж діти, забажали бавитись у веселі та досить енергійні ігри зі сніжками, які їм запропонував бібліотекар.
Корисною виявилась година новорічно-різдвяних віншувань «Христос народився! Мир цій хаті!» та тематична виставка літератури.І ось, зворушливим і приємним результатом наших старань став візит юних віншувальників, які не тільки заспівали нові щедрівки, а й здивували гарними привітаннями для бібліотеки і її працівників.
Ми щиро вдячні всім нашим відвідувачам тільки за те що вони є, що не втомлюються брати участь у масових заходах, а також за те, що відгукуються на численні наші прохання. І нехай, всі почуті й оспівані найкращі побажання здійсняться для кожного з нас.