книжкові новинки

Нові надходження літератури розраховані на різні вікові категорії та спрямовані на задоволення читацьких смаків найвибагливіших користувачів, тому у нашій книгозбірні кожен знайде для себе те, що йому до вподоби. 
Бажаємо всім приємної подорожі в захопливий світ книги

Грудень, 2016 р. (32 книг)

Батій Я. Андрей Шептицький / Я. Батій; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. Харків: Фоліо, 2016. 120 с.
Праведник віри таким знають митрополита Шептицького в усьому світі, адже під час Другої світової війни він власними зусиллями врятував від неминучої смерті сотні єврейських родин. А для української церкви митрополит Андрей одна з найвеличніших постатей. Його вчинками завжди керували любов та правда, і, мабуть, саме тому Андрей Шептицький здобув загальну повагу.
У 36-річному віці він очолив Українську греко-католицьку церкву і був її очільником до кінця свого життя. Митрополит Андрей першим із ієрархів почав використовувати у спілкуванні з вірянами народну мову, першим почав правити богослужіння українською.
І можна стверджувати беззастережно: Андрей Шептицький був людиною великої сили волі, патріотом своєї країни, який заповідав своїм нащадкам: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть Україну…».

Серія «Карта світу», яку видавництво «Фоліо» розпочало 2010-го, включає в себе кращі зразки сучасної європейської та світової прози кінця XX – поч. XXI століття в українському перекладі. Серія має на меті познайомити вітчизняного читача з сучасними письменниками з різних куточків світу: Франції, Німеччини, США, Естонії, Фінляндії, Швеції, Данії, Норвегії, Словенії, Хорватії, Сербії, Чехії, Польщі… Характерною спільною рисою видань серії, різноманітних за жанрами, викладом, будовою, є їх успіх на Батьківщині автора.

Беллоу С. Герцог: роман / Сол Беллоу; пер. з англ. В. Б. Чайковського; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: Фоліо, 2016. – 411 с. – (серія «Карта світу»).
Сол Беллоу (1915, Канада 2005, США) американський ­письменник єврейського походження, син емігрантів з Росії, видатний романіст ХХ століття, лауреат Нобелівської премії з літератури 1976 року.
Роман «Герцоґ» вийшов друком у 1964 році, був відзначений Національною книжковою премією США, перекладений багатьма мовами світу. Це історія професора університету Мойсея Герцоґа, який після того, як від нього пішла дружина, забравши доньку, починає шукати сенс буття... Він пише листи, проте не надсилає їх. Його адресати стародавні і середньовічні філософи, письменники (і вже померлі, і живі), політики (зокрема президент США), давні друзі й вороги, випадкові знайомі... Оригінальний спосіб віднайти себе, розмовляючи з людьми, які не можуть відповісти на твої запитання…

Драч І. Соняшник: поезії 1960-1970 років / Іван Драч; упоряд. І. С. Рябчій; передм. І. М. Дзюби; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2016. – 414 с.
   Іван Драч (нар. 1936 р.) – неоднозначна фігура українського культурного простору. Поет, кіносценарист, драматург, перекладач, мислитель, політик, лауреат Шевченківської премії і Державної премії СРСР, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого V ступеня (1996), Герой України (2006). Творчість Драча відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами. В літературі доби «шістдесятників» його поезія свого часу наробила чимало галасу. В кінематографі саме за сценаріями Драча було створено низку справді культових фільмів – «Пропала грамота», «Криниця для спраглих», «Камінний хрест».
До видання увійшли вірші, написані у 60–70-ті роки минулого століття, в яких чудово розкривається непересічний поетичний талант Івана Драча.

Енґлунд  П. Захват і біль битви: Перша світова у 211 епізодах / Петер Енґлунд; пер. Н. В. Третякової; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: Фоліо, 2016. – 555 с.: іл. – (серія «Карта світу»).
Книга заснована на щоденниках і спогадах її учасників. Автор, досліджуючи архіви, відновив хід подій Першої світової війни. Кожен із дев'ятнадцятьох абсолютно різних людей з обох боків конфлікту розповідає про ту війну, що зазнав особисто, зокрема: багатодітна американка, яка влітку перебувала в маєтку в Польщі; датський пацифіст, мобілізований до німецької армії; російська медсестра; австралійка, яка приїхала на своїй вантажівці до Сербії, щоб служити в армії шофером; російський офіцер; німецький матрос; шукач пригод, латиноамериканець, від якого відмовляються всі армії, крім османської; французький дипломат та ін.
Петер Енґлунд показує, як настрій і сприйняття війни людиною змінюється від захоплення та ентузіазму до тотального страху і ненависті… Автор таким чином уклав щоденникові записи, що події розгортаються послідовно. Ми можемо побачити війну місяць за місяцем водночас на всіх фронтах.
 
Грушевський М. Твори: У 50 т. / редкол.: Г. Папакін, І. Гирич та ін. – Львів : Світ, 2002 –. Т. 47. Кн. I: Ювілейна грушевськіана / упоряд. Тельвак В. – 2016. – 632 с. – (Серія «Допоміжні матеріали: довідники, покажчики, архіви»). 
   Том містить різнопланові публікації авторства визначних українських, польських, російських, німецьких, чеських, італійських та французьких інтелектуалів, котрими сучасники вченого відгукнулися на ювілеї М. Грушевського. Публікації дають змогу реконструювати образ вченого у середовищі його сучасників. Завдяки своїй жанровій специфіці опубліковані тексти є важливим джерелом пізнання українознавчих дискусій першої третини ХХ ст.
    Для науковців та всіх, хто цікавиться історією України.

ДНК: роман / Сергій Жадан, Юрій Винничук, Ірена Карпа та ін.; авт.. ідеї Сергій Жадан, Фоззі; передм. І післям. Фоззі; худож. Katerina Sad – Харків: Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 240 с.
У недалекому майбутньому український студент Андрій Чумак погодився взяти участь у науковому експерименті й за допомогою розшифровки коду ДНК візуалізувати «пам'ять поколінь» відчути й особисто пережити найяскравіші моменти з життя сімох своїх предків. Найстрашніше, що він боявся побачити, як дідусь зраджує бабцю. Та його нові спогади склалися в приголомшливу, жорстоку у своїй правдивості історію країни: правда народовців кінця XIX століття, правда паризьких емігрантів, правда селян з ядерного полігону Харківщини, правда переселенців з охопленого війною Донбасу усе це в ДНК Чумаків!

Донцов Д. Культурологія / Дмитро Донцов ; упоряд. Ю. П. Винничук ; худож-оформл. О. А. Гугалова. – Харків: Бібколектор, 2016. – 604 с. 
   Дмитро Донцов (1883- 11973) – видатний український мислитель і публіцист XX сторіччя. Через заборону його імені ми тривалий час не мали змоги запізнатися його творами. А тим часом думки і погляди Д. Донцова мали велетенський вплив на сучасників, особливо на молодь, і відігравали визначну роль за доби національно-визвольної боротьби за незалежність України. Багато його думок не втратили злободенності і залишаються актуальними й тепер.
   До видання «Культурологія» увійшли твори Дмитра Донцова, які великою мірою визначили історію та розвиток політичних ідей в Україні.
 
Серія «Знамениті українці» – книги про знаменитих українців українською і російською мовами. У книжках містяться короткі життєписи найбільш відомих українців, що добилися видатних успіхів у різних сферах діяльності людини. Читач дізнається не тільки про основні етапи їхньої творчої біографії, але й про особливості характеру, звичаї, захоплення і особисте життя.

Карась Л. Борис Чичибабин / Лилия Карась; худож.-оформитель В. Н. Карасик. – Харьков: Фолио, 2016. – 121 с. – (Знаменитые украинцы).
Ця книга про видатного поета ХХ століття, провидця, наділеного високим почуттям громадської відповідальності, який зазнав на власному досвіді всі перипетії, що випали на долю його покоління: війну, сталінський ГУЛАГ, замовчування, що тривало роками. На питання про біографію зазвичай відповідав, що вона (біографія) вся відображена у віршах. Але ми все-таки зробили першу спробу розповісти про його життя, рідних і друзів. Можна назвати цю книгу біографічним пунктиром, зовнішньою канвою життя поета.
Він не озлобився, незважаючи на всі життєві негаразди, а «провідував» у своїх віршах Добро і Любов, тому він нам так потрібен:сьогодні і завжди.

Кузан В. Експрес-наречений: роман / Василь Кузан. Київ: Український пріоритет, 2016. – 272 с.
Іноді ми не бачимо того, що бачать інші. Іноді ми не знаємо ні себе, ні природи речей, котрі нас оточують. Іноді ми не усвідомлюємо, в якій реальності живе наш розум. Ексцентричному НЕДОподружжю, здається, дуже пощастило – їм допомагає навчитися бачити, чути і відчувати одна дуже розумна істота. Ось тільки, звідки вона приходить і куди зникає? А може, вона – зовсім і не вона…
Іронічна історія про силу справжнього кохання і страх бити щасливими. Історія, яка могла б статися з кожним із нас… 
Ця  книга була придбана в Ковельській районній центральній бібліотеці під час зустрічі із її автором. Також, дана книга містить іменний автограф від Василя Кузана.

Лис В. Діва Млинища: роман / Володимир Лис. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 368 с.
Хто вона, таємнича біла постать, яка іноді являлася мешканцям села Загоряни, що жили понад річкою Мережкою на Млинищі? Від чого берегла, про що попереджала колись зникла в лісі нещасна закохана? Вона стала совістю для Панаса Терещука, який, жертвуючи своїм коханням, на довгих двадцять п’ять років солдатчини покинув Україну, аби привезти з переможеного наполеонівського Парижа старовинну мапу рідного села. Двісті років захована під стріхою батьківської хати, вона змінить життя недолугого історика Святослава Чишука… А між цими двома загорянцями будуть десятки зраджених і щасливих доль, зламаних і відчайдушно вирваних у смерті життів односельців, чиї історії змусять усміхатися і плакати, дивуючись вічній земній любові…

Менабде М. І час ішов ... / Манана Менабде; переклад з грузинської Рауля Чілачави. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2016. - 96 с.
Цикл притч Манани Менабде «А час ішов...» створювався протягом низки років, на перетині двох культур – німецької та грузинської, конкретно – в Берліні та Тбілісі. Притчі складають єдиний цикл, що містить елементи як грузинського фольклору, так і європейського художнього мислення. У них з дивовижною лаконічністю і витончено легким гумором порушені ті питання, які в усі часи хвилювали людину.

Мойєс Дж. До зустрічі з тобою: роман / Джорджо Мойєс; пер. з англ. Н. Хаєцької. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 384 с.
«Підштовхуй себе. Не засиджуйся». Саме цього паралізований Вілл вчить Луїзу, свою молоду доглядальницю. Вона мешкає з батьками, знає напевне, скільки кроків від зупинки до її будинку, але навіть не уявляє, як воно жити на повну. А він після жахливої аварії цілком втратив сенс життя, сховавши всі почуття під маскою збайдужілого циніка… Такими вони були до зустрічі одне з одним. Але головне якими стали! «Живи на повну. Просто живи».

Одішарія Г. У Сухумі очікується дощ. Поезії. Проза. Нотатки / Гурам Одішарія; переклад з грузинської Рауля Чілачави. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2016. – 172 с.
 Чи є сьогодні інший грузинський автор, котрий із таким глибоким знанням матеріалу, таким болем і доброзичливістю розповідав би про дивовижну землю Абхазії, про її жителів, їхні характери, взаємини, побут? Людина, яка внаслідок спровокованою Росією братовбивчої війни втратила ВСЕ. Однак зберегла непідробну відданість абхазькій землі, прихильність до людей, які жили і, на щастя, ще живуть на ній.

Повернення в  Царгород / За загальною редакцією Л. Івшиної. – Видання друге,стереотипне. Київ.: ТОВ «Українська прес-група», 2016. – 496 с.
Візантія й Давня Русь – Україна. Козацька Україна та Османська імперія… Теми й досі не цілком досліджені. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії – корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії – витоки нашого козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Це – не лише минуле. Про все це – у нашій книзі «Повернення в Царгород».
«Книга «Повернення в Царгород» суттєво зміцнить українську суб’єктність. А це саме те, що нам зараз потрібно найбільше», говорить Лариса Івшина.
«Тут на нас чекає розкриття багатьох таємниць, наслідки багаторічної праці істориків у архівах.» 
«Не забуваймо про значення історичної пам’яті. Історія була й залишається полем битви, часом доволі жорсткої. І щоб перемогти у цій битві її, історію, треба добре знати. Отоді ми матимемо шанси на перемогу», говорить Володимир Панченко. 

Підлужна А. Код Володимира Дахна / Алла Підлужна. Київ: АВІАЗ, 2016. – 144 с.: іл.
 У книзі йдеться про життєвий і творчий шлях класика українського анімаційного мистецтва, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, члена Національної Спілки кінематографістів України, єдиного серед вітчизняних режисерів-аніматорів народного артиста України, Володимира Авксентійовича Дахна (1932-2006 рр.). 
   Творчий доробок В. Дахна становить 53 мультфільми, у них він виступив як аніматор, сценарист і художник. Він є режисером-постановником повнометражного вітчизняного анімаційного фільму "Енеїда". Найбільш знаний за створеним мультиплікаційним серіалом про козаків Тура, Грая та Ока.
Вісім фільмів серіалу – "Як козаки куліш варили", "Як козаки у футбол грали", "Як козаки наречених виручали", "Як козаки сіль купували", "Як козаки олімпійцями стали", "Як козаки мушкетерам допомагали", "Як козаки інопланетян зустрічали", "Як козаки на весіллі гуляли" завоювали величезну любов глядачів, здобули широку популярність в Україні й в усьому світі. Розрахована на широке коло читачів. 

Почепцов Г. Сучасні інформаційні війни / Георгій Почепцов. К. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2015. 497 с. 
Сьогодні, коли кожна людина, а особливо – телеглядач, стикається з проявами інформаційної війни, конче необхідно навчитися відрізняти правду від брехні, а ще як уберегти себе від чужих інформаційних впливів в умовах інформаційного конфлікту.
У книжці Георгія Почепцова, відомого фахівця в галузі інформаційної війни, системно викладено історію виникнення і розвитку методології інформаційних воєн та розкрито різницю між американською, британською і російською моделями. Вперше вводиться поняття смислової війни, розглядається її роль в сучасному світі.
Книжка стане у пригоді для студентів, аспірантів, а також професіоналів, котрі спеціалізуються на сферах інформаційної політики та інформаційної війни.

Роздобудько І. Оленіада: роман / Ірен Роздобудько; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2016. – 222 с.
 Книжка «Оленіада», як зазначає сама авторка, писалася «трьома заходами».
Перші пару розділів написано ще в 2002-му, але книжку закінчено не було, адже настав 2004 рік. І вигадана країна «Лапландія», про яку в ній йдеться, в один день перетворилася на велику країну. З великим майбутнім. З людьми, котрі за мить розпрямилися і пішли вперед... Йшли, йшли, йшли... Озирнулися і здивувалися: ті, хто послав їх уперед, з тими, хто тягнув назад. Довелося вийняти з шухляди недописане і дописати в 2006 році. І назвати те все «комедією абсурду». Так закінчилась перша частина «Оленіади».
До другої Роздобудько приступила в січні 2013 року і написала її у вкрай короткий строк останню крапку було поставлено в лютому того ж таки 2013-го. Авторка виходила з тієї давньої істини, що коли закінчуються гнів і сльози останньою зброєю стає... сміх. І останнім сміється той, кому немає чого втрачати. І сміючись перемагає.
Може здатися неймовірним, але ще рік тому Роздобудько передбачила події, що відбуваються сьогодні. Так що «Оленіада» виявилася книгою пророчою.

Слапчук В. Поміж світів і сяяння світил: роман. – Київ, Український пріоритет, 2016. – 280 с.
Роман «Поміж світів і сяяння світил» – історія чоловіка, одержимого жінкою. Учасник афганської війни, таємничий і містичний Немо – герой попереднього роману Василя Слапчука «Та сама курява дороги», попри зовнішню нездоланність, незламність і незворушність виявляється беззахисним перед коханням. Як умістити в собі таланти бездоганного логіка й філософа, неперевершеного воїна зі становищем звичайного підкаблучника? Хто ти, Немо (Марко Затока), якщо з-поміж перспектив стати світилом прикладної математики або ж зіркою-кілером вибираєш роль звичайної тріски в гірському потоці? Чи, може, все це нам тільки здається? Відповідь знає лише автор. Вона у Ваших руках!

Талан С. Повернутися дощем: роман /Світлана Талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 448 с.
Лихо відступило від Сєвєродонецька, але велика Настина родина розвіяна по світу: мати їде до Західної України, сестра у Росії і чути не хоче про повернення, а діти… Іванка й Геник, брат і сестра, непримиренні вороги… Настя везе у волонтерському бусі допомогу хлопцям, бо під Іловайськом неспокійно. Вона не знає, що поспішає назустріч долі…

Чемерис В. Амазонка; Київ-Соловки / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: ЛА «Час читати», 2016. – 507 с.
Нова книжка Валентина Чемериса присвячена поетам XX століття, імена яких стали символами великої Жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.
Що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог  стає-хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому1942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти.
Про трагічну долю чотирьох поетів: Крушельницьких батька Антона й сина Івана, та Вороних батька Миколу й сина Марка, про їхнє життя, творчість, любов і загибель під час сталінського «Великого терору» 1930-х років читач дізнається з роману-есе «Київ Соловки».
Новинки для дітей та юних читачів

«Героям слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу: оповідання. – Київ: Мамине сонечко, 2016. – 48 с.: іл.
Наші воїни повертаються з війни. І розповідають-розповідають-розповідають. Або скупо кидають по кілька слів. Або просто мовчать
Але ми хочемо почути їхні розповіді, нам потрібно знати про все: про бойових побратимів; про героїчні вчинки, які самі воїни вважають просто роботою чи обо’язком; про помічників, без яких не обійтися; і про нас з вами. Бо всі ми – своїми діями і мріями – наближаємо перемогу!
Звичайно, оповідання у цій книзі не завжди в усіх деталях збігаються з реальними історіями. Та це – пряма мова воїнів, які боронять Україну! В цих творах завжди є повага до героїв, які захищають нашу Батьківщину і захоплення їхньою боротьбою.
Віримо у Вас! Цінуємо Вас! Любимо Вас!
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Ґолдинг В. Володар Мух: роман / Вільям Ґолдинг; пер. з англ. С.Павличко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 304 с.
Безлюдний острів. Блакитна лагуна. Діти. Рай?.. Саме тут опинились група підлітків, які внаслідок авіакатастрофи залишилися на самоті, без дорослих. Що може трапитися з людиною на порожньому острові?.. Усе. Діти, які загрались у жорстокість, боротьбу за владу, полювання, війну, дуже швидко забули, що таке порядність, доброта й милосердя... Втратити людську подобу виявилося вкрай легко. Мабуть, тому що під тонким шаром цивілізації в кожному з нас причаївся дикий Звір... Це страшна й напружена, мов напнута стріла, книга. Читати - обов'язково.

Ґрін С. Напівзагублений: роман / Саллі Ґрін; пер. з англ. Віктора Морозова. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 336 с.
Натанові досі лише сімнадцять, і його самого це дивує, адже почувається він на всі сто сімнадцять. Він мусив убити свого батька та з’їсти його серце, і тепер хлопець має багато нових Дарів, які треба опанувати. Це важко, та ще важче жити з жахливим спогадом, тягарем провини та лютою ненавистю до тієї, котра в усьому винна. Хлопець от-от загубиться серед моторошного минулого, кривавої реальності та непевного майбутнього. Аж ось у його невеселому житті з’являється ніжне кохання, що тримає юнака при тямі та веде до світла. Чи вдасться Натанові втілити свою мрію про спокійне, сповнене любові життя після війни.
                                                                      
Дал Р. Чарлі і шоколадна фабрика: повість / Роальд Дал; пер. з англ.. Віктора Морозова. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 240 с.: іл. (в наявності дві ідентичні книги).
«Чарлі і шоколадна фабрика»  найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ  авторки «Гаррі Поттера»... Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік  на його день народження  дарували єдиний дарунок  маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика»  одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

Майданович Т.  Країна Українія: вірші для дітей дошкільного та молодшого і середнього  шкільного віку / Тетяна Майданович; пердмова Л. І. Андрієвського ; ілюстрації – І. Е. Хомчак (Гереги). – Київ: Криниця, 2016. – 120 с.: іл. 
    Милозвучне поетичне слово авторки та чудесні мальовані образи художниці вводять читачів у дивовижну країну Українію – через живу красу української природи та знаменні сторінки історії нашої Батьківщини. Ця країна «і звичайна, і немов казкова»: вона вкорінюється у видимій Україні і рясно квітує в уяві, а головне – приходить у людське серце. Це світ, у якому діти, весело граючись, вчаться бути господарями довкілля, майбутніми свідомими і творчими громадянами. Сюжети віршів цікаві саме життєвою правдою, яка у почуттях, вчинках,  подіях своєрідно поєднана із казковістю.

Серія «Скарби»  книжкова серія видавництва «Знання», заснована 2013 року. У серії українською мовою видаються у невеликому («кишеньковому») форматі твори, що ввійшли до скарбниці вітчизняної та світової художньої літератури. Серія видається з метою популяризації книги українською мовою та забезпечення її загальнодоступності.

Ібсен Г. Ляльковий дім. Дика качка: п’єси / Генріх Ібсен; пер. з норв. Вероніки Гладкої, Катерини Корякіної. – Київ: Знання, 2016. – 207 с. – (Серія «Скарби»).
«Ляльковий дім» одна із найвідоміших п’єс норвезького драматурга Генріка Ібсена (1828 1906), навколо якої до цього часу не припиняються дискусії. В центрі твору вродлива жінка Нора, що любить свій дім, чоловіка, дітей, заради яких вона готова на будь-які жертви. Але обставини життя показали їй, що вона лише лялька у домі. Її чоловік ставиться до неї зверхньо, а в критичній ситуації заради збереження репутації й посади він відмовляється від неї. Згодом він повертається. Але Нора не йде на компроміси. Вона приймає рішення залишити дім чоловіка. Як їй жити далі?
До книги входить також п’єса “Дика качка”, яка теж викликає у читачів великий інтерес.

Ла Мотт Фуке. Ундіна: повість / Фрідріх де ла Мотт Фуке ; пер. з нім. Олени Пилипчук. Київ: Знання, 2016. 158 с.: іл. (серія «Скарби»).
Повість “Ундіна” Фрідріха де ла Мотта Фуке (1777—1843) романтична казка про трагічне кохання відважного лицаря Гульдбранда і доньки володаря водної стихії прекрасної Ундіни. Вдаючись до стилізації середньовічних легенд, письмен­ник зумів у яскравій і пое­тичній формі показати таємничість природи людини, складність її натури і долі. Основа побудови сюжету любов, найвища ознака людського духу, якій підпо­рядковуються всі інші стосунки між людьми і навіть життя. Повість належить до перлин світової літератури. Вона і сьогодні хвилює читача, спонукаючи задуматися над відповідальністю за долю тих, кого ми любимо.

Серія «English Library» книжкова серія видавництва «Знання», заснована 2014 року, що включає оригінальні неадаптовані твори англійською мовою та їх переклади українською у невеликому («кишеньковому») форматі. Серія об'єднує книги різних жанрів англійських і американських письменників. Особливістю серії є можливість її використання для вивчення англійської чи української мов  розташування тексту на сторінках видання англійською мовою відповідає його розміщенню у книзі українською мовою.

Лондон Дж. Біле Ікло: повість / Джек Лондон; пер. з англ. Вероніки Гладкої та Катерини Корякіної. Київ: Знання, 2015. 238 с. (серія «English Library»).
«Біле Ікло» повість відомого американського письменника Джека Лондона (1876—1916), яка належить до північного циклу творів автора. Це розповідь про вовка на прізвисько Біле Ікло, у жилах якого тече кров собаки. Ця обставина робить його життя немислимим поза людським суспільством. Незважаючи на жорстокість, підступність і зраду людини, Біле Ікло завжди залишається вірним їй. Внутрішній світ тварини, мотивація її вчинків відтворені письменником настільки зворушливо, що оповідь розчулює до сліз.

Пчілка О. Олена Пчілка – дітям. – Львів: Апріорі, 2015. – 76 с.: іл. 
   Книга вводить читача в чарівний поетичний світ Олени Пчілки. До збірки увійшли вірші, казки, оповідання, байки та фольклорні записи доступні для сприйняття дітьми молодшого та середнього шкільного віку. Книга адресована дітям, батькам, учителям та усім, хто шанує творчість однієї з перших українських письменниць.

Савченко В. Сім’я чарівників: казки. – Київ, Український пріоритет, 2016. – 40 с.
 В книзі представлені - казкова повість «Подорож у країну казок», та ще три казки «Сім’я Чарівників», «З життя чарівників» та «Чарівні прутики».
Казки будуть цікавими не тільки дітям, а й їхнім батькам, бабусям, дідусям та іншим дорослим читачам.
Листопад, 2016 р. (1 книга)
 
Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2016 рік / упр. культури Волин. ОДА; Волин. краєзн. музей; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки; ред.-упоряд. : Є. І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Луцьк : Терези, 2015. – 366 с.
«Календар знаменних і пам’ятних дат Волині»  видається з 1991 року. До нього включаються матеріали про визнанні події історії, громадсько-політичного і культурного життя області, ювілеї видатних уродженців краю та відомих діячів, життя і діяльність яких пов’язані з Волинню.
   Посібник відкривається хронологічним переліком пам'ятних дат на 2016 рік. Про основні події подаються: дата, назва, авторська текстова довідка, список літератури, у якому вказуються документи, книги, статті зі збірників і періодичних видань, довідники та бібліографічні посібники.
   У „Календарі” є покажчик імен видатних діячів, представлених у ньому, географічний покажчик населених пунктів, списки авторів, які брали участь у написанні історичних і біографічних довідок, та укладачів.
   Видання буде корисним для культосвітніх працівників, викладачів, студентів, краєзнавців.

жовтень, 2016 р. (12 книг)   

Для юних читачів 

Серія «39 ключів» – найпопулярніша дитяча серія за версією «NewYork Times»! Автор ідеї — Рік Ріордан! Гонитва за ключами відбувається у різних місцях світу. Кожен роман пише новий автор, однак стиль серії ідеально витриманий. Серія складається  з 11 книг і захоплює настільки, що навіть ті, хто не дуже любить читати, чекатимуть на продовження з великим нетерпінням!


              Балдаччі Д. Кехіли проти Весперів. Судний день: роман / Девід Балдаччі. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 272 с. – (Серія «39 ключів»).
Усе почалося із викрадення. Таємна організація, відома як Веспери, вирвала зі звичайного життя сім членів родини Кехіл, вимагаючи за них низку дивних викупів зі всього світу. Тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі розпочати полювання за скарбами, вирішити віддати Весперу все заради порятунку заручників.
Але, доставши останній викуп, Емі з Деном виявили, що Веспер замислив страшний злочин проти всього людства. Предмети, які вони дістали для нього, стануть частинами пекельної машини, яка завдасть шкоди мільйонами безневинних людей. Тепер брат із сестрою та їхні друзі намагаються зупинити Веспера-Один, поки він не висадив увесь світ у повітря.

 Вотсон Д. Кехіли проти Весперів. Королівський викуп: роман / Джуд Вотсон. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 224 с. – (Серія «39 ключів»).
Після того як семеро членів сім’ї Кехілів було викрадено таємничою організацією, відомою під ім’ям Веспери, тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі поклялися знайти своїх родичів і повернути їх додому цілими і неушкодженими. Але Веспери вимагають абсолютно немислимий викуп. У Емі з Деном лише кілька днів на те, щоб знайти і вкрасти старовинну мапу. У чому ж підступ? Ніхто не бачив цієї мапи понад півстоліття.
Тепер Емі з Деном пустилися у карколомні пошуки, які приведуть їх до нацистів, шпигунів, Божевільного Короля і розкриття давніх таємниць усесвітньої історії. Це перегони заради життя… і один неправильний крок означатиме неминучу смерть для заручників.

  Корман Г. Кехіли проти Весперів. Операція «Медуза»: роман / Гордон Корман. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 256 с. – (Серія «39 ключів»).
13-річний Ден Кехіл і його старша сестра Емі думали, що належать до наймогутнішого клану на світі. Вони гадали, що пошуки 39 ключів — джерела могутньої сили — закінчено. Вони думали, що перемогли. Емі з Деном ще ніколи так не помилялися.
Тривожні дзвінки один за одним надходять з усіх кінців світу. Членів родини Кехілів викрадає таємнича група, більш відома як Веспери. У Емі з Деном є лише кілька днів, щоб виконати небезпечне завдання, інакше їхніх ув’язнених друзів почнуть убивати по одному. Емі з Деном не знають, що насправді потрібно Весперам і як їх зупинити. Відомо тільки одне. Веспери грають, щоб виграти, і якщо вони отримають ключі... цілий світ буде їх наступним заручником.

Леранжис П. Кехіли проти Весперів. У лиху годину: роман / Пітер Леранжис. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 240 с. – (Серія «39 ключів»).
Коли семеро членів його родини були викрадені ворогами, тринадцятирічний Ден Кехіл знав, що битиметься за їхні життя. Також він знав, що йому протистоятиме надзвичайно сильний ворог. І ще Ден знав, що дехто із членів його родини не врятується.
Але навіть якщо Ден змушений був сприйняти ці факти, сталося те, з чим він змиритися ніяк не міг. Веспери викрали Аттікуса, кращого Денового друга. І тепер Ден має врятувати Аттікуса, який перебуває на межі між життям і смертю. Карколомні пригоди тривають у провулках Праги і печерах Туреччини. Але Денові краще поквапитися з пошуками Аттікуса. Якщо він не знайде його, кращий друг загине.

Парк Л. С. Кехіли проти Весперів. Не довіряй нікому: роман /Лінда Сью Парк. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 224 с. – (Серія «39 ключів»).
Коли семеро членів їхньої родини були викрадені, тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша Емі були готові битися за їхні життя. Але вороги з клану Весперів виявилися невловимими. Вони завжди залишаються в тіні, ліквідуючи Кехілів по одному.
І тепер Веспери завдали їм нищівного удару, який уразив родину Кехілів у самісіньке серце. Виявилося, що в їхньому колі працює кріт, засланий Весперами. Емі й Ден мають виявити, хто саме зраджує їхню справу, інакше наступний заручник помре. Вони мають лише кілька днів, щоб з’ясувати це і врятувати рідних.

Сміт Р. Кехіли проти Весперів. Незламний: роман / Роланд Сміт. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 208 с. – (Серія «39 ключів»).
Тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі, які здійснили низку крадіжок, розшукуються Інтерполом. Але у своїх злочинах Емі та Ден не винні. Таємна організація, відома як Веспери, викрала сім членів родини Кехілів. Якщо Емі з Деном не дістануть викуп, це означатиме смерть усіх заручників.
Досі Емі з Деном удавалося бути на один крок попереду поліції та зберігати життя своєї родини. Але невдовзі все зміниться. Веспер-Один наказує їм украсти «Золотий Ювілей», один із найбільших у світі алмазів. Утім, Емі і Ден не знають, що насправді це лише підстава… і хтось однаково помре.

Серія "Улюблена книга дитинства" не просто перевірені часом казки, оповідання та повісті. Це найкращі твори талановитих дитячих авторів та народні казки, що передають вічні людські цінності від покоління до покоління. Усі видання яскраво проілюстровані художниками майстрами своєї справи. Упевнені, саме ці видання стануть улюбленими книгами дитинства для маленьких читачів.

 Сетон-Томпсон Е. Маленькі дикуни: повість / Ернест Сетон-Томпсон. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 240 с.: іл. – ( Серія «Улюблена книга дитинства»).
Кращою книгою канадсько-американського письменника Ернеста Сетона-Томпсона (1860–1946) вважається захоплююча та пізнавальна автобіографічна повість «Маленькі дикуни», в якій юний герой на прикладі ставлення індіанців до дикої природи вперше знайомиться з тим, що в наші дні називається «екологічним мисленням».
Книги Томпсона про життя індіанців і ескімосів принесли йому всесвітню славу і вже більше ста років улюблені все новими поколіннями дітей.

Серiя «Хроніки шукачів світів» – це 6 книг про пригоди юного шукача світів стали надзвичайно популярними в Європі. Якщо ви любите пригоди, оповіді про подорожі в пошуках скарбів та зниклих суден, неймовірні відкриття – ця серія для вас. Завдяки опису приголомшливих місць, де розгортаються події, і відважних особистостей, Томас Тімайєр створив класичну пригодницьку історію, яка захоплює читача з першої до останньої сторінки.

Тімайєр Т. Хроніки шукачів світів. Закон Хроноса: пригодницький роман / Томас Тімайєр. – Х.: Видавництво «Ранок», 2015. – 400 с. – (Серiя «Хроніки шукачів світів»).
«Невже Карл Фрідріх фон Гумбольдт побудував машину часу? Чи може він зробити так, щоб замаху на нашого улюбленого імператора не сталося?» — запитували заголовки «Берлінер Моргенпост» червневого дня 1895 року, після вбивства імператора Вільгельма II і його дружини. Гумбольдт спростував це припущення. Його дослідження законів часу є суто науковим експериментом. Хід історії в жодному разі не можна порушувати. Але відбувається щось, що змушує Гумбольдта змінити своє рішення, і шукачі подорожей знову вирушають у дорогу...

Тімайєр Т. Хроніки шукачів світів. Подих диявола: пригодницький роман / Томас Тімайєр. – Х.: Видавництво «Ранок», 2014. – 416 с. – (Серiя «Хроніки шукачів світів»).
За дванадцять років після руйнівного виверження вулкана Кракатау в протоці між Явою та Суматрою, країна усе ще не може знайти спокій. Із глибин землі піднімається жовтий туман, а ночами звідти з’являються моторошні створіння. Дивні рогаті істоти наганяють жах на місцеве населення. Генерал-губернатора голландської Ост-Індської компанії непокоять випадки нападів на людей, що останнім часом почастішали. Він звертається до свого міністра закордонних справ, а той, у свою чергу, просить про допомогу директора Берлінського університету. Єдиною людиною, здатною розкрити таємницю кам’яних дияволів із острова Ява, виявляється Карл Фрідріх фон Гумбольдт, фахівець із непояснених явищ і керівник команди безстрашних шукачів.

Серiя «Відьмочка Тхнусія» книги англійської письменниці Кей Уманські про пригоди кумедної відьмочки Тхнусії надзвичайно популярна серед юних читачів! Вони з невгамовним хихотінням зачитуються пригодами Тхнусії та її подруг. Весела компанія героїв постійно знаходить собі все нові та нові пригоди, яким і присвячені всі 8 книжок серії. Повісті сповнені гумору, тож не випадково їх так люблять діти всього світу і України.

Уманські К. Тхнусія і важливе повідомлення: пригодницька повість / Кей Уманські. – Х.: Видавництво «Ранок», 2014. – 96 с.
Навіть Великій відьмі час від часу потрібна відпустка. А хто ж слідкуватиме за порядком, коли її не буде? Звичайно, заступниця. Велика Відьма Хлистолупія спробує встановити залізну диктатуру і вимагатиме цілковитої покори.А відьми ще згадають Каламутію незлим тихим словом, адже та принаймні давала їм можливість висловитися, хоча і вчиняла по-своєму. І, звичайно, не обійдеться без давніх знайомих – дуркуватих гоблінів. 

Уманські К. Тхнусія на біговій доріжці: пригодницька повість / Кей Уманські. – Х.: Видавництво «Ранок», 2014. – 272 с.
Тхнусія, як завжди, проводить час у своїй хатинці у Відьомському Лісі. Але справи в неї кепські. Відьма починає розуміти, що вона не може весь час харчуватися лише жирним скунсовим рагу і робити мінімум фізичних вправ.Зуби Тхнусії, шлунок і все тіло потребують уваги і піклування. 
Тхнусії потрібно знайти шлях до здорового життя – і негайно!

    Серiя «Мисливці за привидами» складається із 4 фантастичних книг,написаних для читачів віком від 8 років та поєднують популярні літературні жанри детектив та містику. Історії сповнені пригодами, таємницями, та, звісна річ, добрими та злими привидами. Розслідування містичних історій веде незвична трійка мисливців, один з яких і сам є привидом.

 Функе К. Мисливці за привидами у небезпеці: фантастичний роман / Корнелія Функе. – Х.: Видавництво «Ранок», 2016. – 176 с.: іл. – (Серiя «Мисливці за привидами»).
 Відомий експерт із жахів і привидів Том Томскі в небезпеці! Схоже, що ані Гедвіґа Сіктмина, ані привид Хуго не в силах йому допомогти. У непримітному селищі Велика Твань, куди мисливці приїхали для виконання завдання, коїться казна-що! Будинки повільно занурюються в багнюку, запах гнилі отруює повітря, несамовиті крики пронизують туман, а привиди зовсім розгулялися...

вересень, 2016 р. (14 книг)

Іваничук Р. Орда: роман / Роман Іваничук. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 272с.
У центрі цього роману – психологічний художній аналіз трагічних подій XVIII ст., пов’язаних з руйнуванням славної козацької столиці – Батурина.


   Сачук П. Спалахи серця: поезія, проза / Петро Сачук. – Луцьк: РВВ Луцького НТУ; Ковель: ТОВ «Ковельська міська друкарня», 2016. – 204с. + 20с. кольорова вкладка. – іл.    


Для юних користувачів 

   Бабкіна К. Шапочка і кит: повість / Катерина Бабківна. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 60 с.: іл.
У житті Шапочці багато чого наразі не можна – їсти всілякі ласощі, бігати, кататися на лонгборді і навіть гладити собак. А ще потрібно вчасно приймати таблетки, адже Шап (а так хлопчика звуть відтоді, як у нього після хіміотерапії випало волосся і він не хотів скидати блакитну в’язану шапку) досі бореться з лейкозом. Однак хлопчик не впадає у відчай, а спілкується зі своїм новим другом –  блакитно-сірим китом, який невідь-звідки узявся в повітрі над містом. Кит навіть може катати Шапа на спині понад хмарами…
Книжка «Шапочка і кит» Катерини Бабкіної присвячена дітям, які борються з онкологічними хворобами.

Грін С. Напівдикий: роман / Саллі Грін. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 400с.

У сучасній Англії, де серед людей живуть Чорні й Білі чаклуни, які ворогують між собою, сімнадцятилітньому Натанові ведеться дуже непросто. Адже він – ЧБ, Напівкодовий, ні Чорний, ні Білий. На нього полюють Білі маги, його не сприймають Чорні. Він закоханий, але навіть на дівчину, якій належить його серце, ледве чи може покластися – хтозна, можливо, вона теж шпигунка? Натан здобув свій унікальний чарівний Дар, але опанувати його дуже складно – звір, що живе у хлопцеві, надто любить вбивати. Проте навчившись керувати своїм Даром, Натан допоможе відновити втрачений баланс сил у відьомському світі, і нарешті визначиться, який же він: добрий чи все-таки лихий?

Грьонтвенд Н. Абсолютно нецілована: повість/ Ніна Грьонтвенд; переклад з норв. Наталі Іваничук. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 320 с.

«Абсолютно не цілована» - друга книжка норвезької письменниці Ніни Елізабет Гьонтвенд, написана у формі щоденника дівчинки –підлітка, який авторка сама й проілюструвала. Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» -знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про перші закоханості. Словом, про всі –всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику –щоденнику, який замикається на ключик.
Для середнього шкільного віку.

 Егеланн Т. Таємниця катакомб: роман / Том Егеланн; пер. з нор. Наталі Іваничук – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.  240 с.

14-річний Роберт із мамою вирушають до Рима, щоб дослідити нещодавно віднайдені катакомби. І, звісно ж, Роберт потайки прокрадається туди, щоб самому все розвідати. Але темні тунелі катакомб ховають більше таємниць і небезпек, аніж здається на перший погляд… Хлопчикові до рук потрапляє священний амулет, за яким століттями полюють ченці давнього ордену. Чи зможе Роберт розгадати таємницю Священної Зірки і з’ясувати, що означає стародавнє пророцтво? І чи зможе відвернути загрозу, що нависла над цілим світом? 
Для середнього шкільного віку.


Лущевська О. Задзеркалля: повість / Оксана Лущевська. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. – 128 с.

Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Ростя – її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки... Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?Матіяш Д. Марта з вулиці Святого Миколая: повість / Дзвінка Матіяш. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 240 с.

Повість Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая» адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя…

Серія «Дивовижні світи» – дитяче та підліткове фентезі, а також літературні казки, об'єднані ідеєю «дивовижних світів». Видано як українські автори (Олекса Росич, Марина Рибалко), так і переклади на українську мову відомих зарубіжних письменників (Діана Вінн Джонс, Міхаель Енде, Джеймс Баррі). 

Рибалко М. Марічка і Червоний Король. Місто непокірних: повість-казка / Марина Рибалко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. -  256. – (Серія «Дивовижні світи»).

Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. Але тепер тут панує таємничий тиран Імператор. Він контролює майже цілий світ. Тільки Зелене Королівство відгородилося від нової цивілізації. Але син Зеленого Короля Перелесник приєднується до бунтівників, які прагнуть скинути владу Імператора. Чи зможе Марічка з друзями допомогти бунтівникам – читайте у другій книжці трилогії Марини Рибалко «Марічка і Червоний король». 
Для середнього шкільного віку.


Рибалко М. Марічка і Червоний Король. Подорож туди, де сніг: повість-казка / Марина Рибалко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. -  272. – (Серія «Дивовижні світи»).

Будьте обережнішими зі своїми бажаннями! Адже коли дуже-дуже захотіти, можна потрапити поза межі Реальності! А там… поруч зі звичайними людьми живуть дракони, розбійники, королі природних стихій, котрим притаманні людські почуття.

Повернення можливе тільки тоді, коли сила дружби здолає всі випробування і з’єднає в єдине ціле амулет «Скіфське сонце».

Для середнього шкільного віку.
Старк У. Диваки і зануди: роман / Ульф Старк. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с.

   Симоні – дванадцять і в її житті повно прикрощів: через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохуєтьсяСтронг Д. Кумедна коронація: повісті / Джеремі Стронг; пер.з англ. Віктора Морозова. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.  224 с.: іл.

Ніколас та його молодші братик і сестричка підросли, але від цього життя їхньої веселої сімейки, де й сам тато - як велика дитина, анітрохи не стало нуднішим. Вони поринають у вир чергових вибухових пригод, адже мають багато важливих справ: коронувати козу Посмітюшку, виготовити різдвяних вампірчиків на ялинку, а Сирочок і Помідорця ще й отримують пропозицію відзнятися в рекламі модного дитячого одягу!Сульберг А. Хто проти суперкрутих: повість / А. Аудгільд Сульберг. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.

Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя  було  б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.


Штайнгьофель А. Середина світу: роман / Андреас Штайнгьофель; переклад з нім. Ірини Загладько. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 432 с.
Сімнадцятирічний Філ намагається знайти своє місце серед вихору людських дивацтв. Він шукає порозуміння з ексцентричною мамою та відлюдькуватою сестрою-близнючкою, мріє дізнатися бодай щось про свого батька, закохується у нового загадкового однокласника, досліджує «чорні діри» власної душі разом з найближчою подругою та змалечку чинить опір «маленьким людям» – жителям провінційного містечка, на краю якого хлопець живе у великому занедбаному маєтку. Це історія про все перше, раннє, несподіване, що стається на початку життєвого шляху. Написана для підлітків, вона стала неабияк популярною в Німеччині, знайшовши читачів серед значно ширшого кола. Адже кожному важливо дізнатися, де вона – середина світу.

серпень, 2016 р. (14 книг)

    Білики Л. та Л. Портрет Діани: роман / Леся та Леонід Білики. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 144 с.
Якщо впадеш завжди можеш звестися, якщо загубиш знайти. Лише не втрачай довіри до того, хто простягнув руку, щоб допомогти. Бо довіра сутність любові. Але все так непросто в житті, непросто й у цьому інтригуючому романі.


 Новинки для дітей та читачів юнацького віку

    Серія «Дівчатка Джаклін» – невеличкий путівник у світ дорослих для усіх школярів. Книги цієї серії – це школа любові до життя, віри у себе та оточуючих; це книги про дівчаток, але не лише для дівчаток. Хлопці також знайдуть тут багато цікавого й повчального для себе; навчаться краще розуміти той загадковий світ дівчаток.

     Вілсон Д. Дівчата зважуються: повість / Джаклін Вілсон. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан,  2014. –  240 с.: іл. – (Серія «Дівчатка Джаклін»).
«Дівчата зважуються» це історія про трьох подруг: Еллі, Маґду та Надін. Ви познайомилися з ними ще у книзі «Дівчата закохані», пригадуєте? Вони не перестають мріяти, закохуватися, розчаровуватися й тусуватися. Любов, сльози, зрада і сварки, примирення та самоствердження тут цього достатньо! Зараз Еллі не на жарт переймається власною фігурою, сідає на люту-прелюту дієту, і лише жахний приклад шкільної товаришки Зої, хворої на анорексію, рятує її від найгіршого. Надін тим часом намагається стати фотомоделлю, а красуня-Маґда хоче завоювати любов найкрутішого хлопця у спортцентрі… Що з цього всього вийде знає лише Господь Бог і Джаклін Вілсон.
Для старшого шкільного віку.

Вілсон Д. Серденько Трейсі Бікер: повість /Джаклін Вілсон. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан,  2015. –  104 с.: іл. – (Серія «Дівчатка Джаклін»).
А вам цікаво, як Трейсі Бронебійна Бікер ставиться до дня святого Валентина, жирних купідонів у підгузках і сопливих валентинчиків? Якщо так – то саме час пригадати один із таких днів, які Трейсі Бікер провела у дитячому будинку разом зі своїм другом Петером, не-подругами Луїзою, Джастін-мордастін Літлвуд та… з Барні! Хто такий Барні? О, це така історія… 

     Гаврош О. Різдвяний песик: казка / Олександр Гаврош. – Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2015. – 48 с. 
Святковий день Різдва для жителів маленького містечка, що в Карпатах, проходить, як один із буднів. Старий вчитель математики знову на самоті зі своїми сумними роздумами, сім’я Грубасів активно вирішує свої ділові справи, хтось закрився в своєму домі та злиться на всіх довкола, а в інших – багато своїх проблем і бід. Однак, всі персонажі, далеко в душі, бажають пережити справжнє диво Різдва. Але тільки одному маленькому семирічному Юрчикові з щирим та простим дитячим серцем вдалось побачив справжнє різдвяне чудо...

 Грін О. Пурпурові вітрила: повість / Олександр Грін; пер. з рос. Л. Кононовича. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 128 с.: іл. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія третя. Література ХХ століття).
Повість розповідає історію про життя дівчинки Ассоль, яка втратила свою матір Меррі , коли їй було лише вісім місяців,поки батько був у морі,за нею доглядала сусідка вдова. Ассоль жила зі своїм батьком моряком. Після відставки батько став робити іграшки, щоб заробити собі і маленькій Ассоль на життя. У селі всі надсміхались над Ассоль та її батьком. Одного разу Ассоль в лісі зустріла старого на ім'я Егль, який розповів їй, що коли вона стане дорослою, до неї припливе принц на кораблі з червоними вітрилами. Ассоль повірила старому і стала чекати принца.Над нею сміялось все село. А одного дня її мрія здійснилася.

    Несбіт Е. П’ятеро дітей та ельф: повість / Едіт Несбіт; пер. з англ. Анатолія Сагана. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 280 с. 
Чи хотіли б ви зустріти чарівну істоту, яка виконає будь-яке ваше бажання? Персонажам цієї книги – Сірілу, Роберту, Антеї, Джейн і Базі – поталанило: вони знайшли ельфа Псамміда, котрий щодня виконує по одному їхньому бажанню. Та кожне прохання веде до чергової халепи. Чи зуміють діти подолати усі труднощі та чи залишиться ельф-чародій із ними назавжди? Прочитайте книгу –  і неодмінно про це дізнаєтеся. 

    Рутківський В. Сині води: історичний роман / Володимир Рутківський. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 440 с. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія третя. Література ХХ століття).
Рік 1361. Волею долі князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою, призводить до битви над річкою Сині Води  однієї з найбільших битв у історії середньовічної Європи. Вистояти у смертельній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів. Разом з героями роману українського прозаїка Володимира Рутківського «Сині Води» читач не лише зазнає безлічі захопливих пригод, а й дізнається, хто врятував великого князя литовського та руського Ольгерда від стріли найманого вбивці, познайомиться з властителем Золотої Орди ханом Мамаєм, побуває в Києві одній з найвеличніших столиць Європи А головне  переконається в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.

    Серія «Богданова шкільна наука» пропонує твори всесвітньо відомих письменників для дітей, які вивчаються у школі за новою програмою!
Книги мають оригінальний український переклад. Деякі твори, такі як «Поліанна» Елеонор Поттер, «Гайді» Йоганна Шпірі, «Небесний народ» Вольдемара Бонзельса тощо, вперше публікуються в Україні.
Книги стануть в нагоді учням та вчителям у період навчання. Крім того, усім закоханим у літературне слово ці видання принесуть втіху під час читання. 

Бронте Ш. Учитель: повість / Шарлотта Бронте. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2016. – 336 с. – (Серія «Богданова шкільна наука»).
«Учитель» Шарлотти Бронте – перший і в значній мірі автобіографічний роман відомої англійської письменниці. Це оповідь про Англію та Бельгію; про звичаї, що панували в брюссельських пансіонах середини ХІХ століття; про непрості взаємини між братами. Це також історія про любов: тут і традиційний любовний трикутник; і цинічний меркантилізм, і чисті почуття. Роман цілком сучасний, бо стосунки між чоловіком і жінкою цікаві та актуальні завжди.

Павленко М. Миколчині історії / Марина Павленко. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 120 с. – (Серія «Богданова шкільна наука»).
Книга «Миколчині історії» Марини Павленко — цікава розповідь про справжню дружбу хлопчика Миколки і собаки Найди. Так яскраво, талановито, сердечно, пронизливо про знедолену дитину не писав ніхто із сучасних українських письменників. Але ця книжка все ж уселяє надію! Її варто прочитати і дітям, і дорослим.

   Сігал Е. Історія кохання: роман / Ерік Сігал. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 144 с. – (Серія «Богданова шкільна наука»).
Роман американського письменника про зворушливе кохання студента, сина мільйонера до дочки бідного італійського емігранта. Побравшись, молодята живуть у скруті, проте вони щасливі. Здається, ніщо не може їх розлучити. І справді, розлучає їх лише трагічна смерть Дженні.

Шевчук В. «Панна квітів» та інші казки / Валерій Шевчук. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 256 с. – (Серія «Богданова шкільна наука»).
До книжки відомого українського письменника Валерія Шевчука увійшли казки, написані для дітей.
Дивовижні герої, витворені уявою автора, не залишать байдужим жодного з вас. Отож поспішайте на зустріч із ними!
Для широкого кола читачів.
 
    Щигельський М. Ковчег часу або Велика втеча Рафала із колись крізь тоді в тепер і назад: повість / Марцін Щигельський; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів: Урбіно, 2016. – 232 с.
Воєнна Варшава. Рафалові дев’ять років і він живе в гетто. Хлопчик не ходить до школи, а сусіди довкола постійно змінюються, тому друзів у Рафала теж немає. Дідусь, який ним опікується, мусить заробляти гроші на прожиття, і його цілими днями не буває вдома. Найчастіше Рафал залишається сам. Проте в нього є книжки й бібліотека – єдине місце в гетто, куди дідусь дозволяє йому ходити самому. Якось бібліотекарка дає йому книжку Герберта Веллса «Машина часу». Відтоді життя Рафала цілковито змінюється. Починається його велика й небезпечна Пригода...

Серія «Українські письменники – дітям» покликана зацікавити дітей до читання, залучити до кращих взірців української класики, допомогти ефективніше підготувати домашнє завдання з літератури.
До серії входять, як твори класиків літератури, так і сучасних письменників. В основному тих, яких вивчають у школі. Серія розрахована на читачів молодшого віку. Рекомендована для вивчення й прочитання в початкових та середніх класах загальноосвітньої школи. Книги серії стануть у пригоді вчителям, учням, батькам та педагогам дошкільних закладів, керівникам творчих угруповань та гуртків, усім поціновувачам рідного слова.
Твори серії подано з урахуванням навчальної програми початкових і середніх класів загальноосвітньої школи.

   Чумарна М. І. Розкажу вам казку: проза / М. І. Чумарна – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014. – 128 с. – (Серія «Українські письменники – дітям»).
Весь світ довкола справжня казка: якщо уважно приглянутися до життя різних рослин, тварин то ми дізнаємося багато цікавого й неймовірного про те, що оточує нас щодня.
А якщо заглянути в далекий космос? Уявити собі, що там живуть схожі на нас істоти, які теж хочуть з нами дружити?
Про казкові пригоди своїх героїв на рідній землі розповідає нова книжка Марії Чумарної «Розкажу вам казку», в якій ви зустрінетеся з веселим і кмітливим інопланетянином Лумпумчиком, з жителями незвичайної Планети Рожевого Світанку, і обов’язково знайдете своїх друзів!

   Собецька Т. Сміливий гусак: вірші / Тетяна Собецька. – Навчальна книга – Богдан, 2014. – 14 с.
За допомогою своїх віршів Тетяна Собецька знайомить свого маленького читача із різноманітним світом, явищами природи, звірами тощо.
липень, 2016 р. (44 книг)

Новинки для юних читачів

Серія «12 балів» пізнавальна серія про життя видатних українських діячів для дітей молодшого та середнього шкільного віку, а також для дорослих, які цікавляться історією та культурою України.
Головні герої книг діти, які проводять розслідування і з'ясовують факти життя видатних українських постатей.
Серія має не тільки художньо-пізнавальний, а й навчальний характер елементи енциклопедії та вміщена в кінці таблиця з датами дозволяють використовувати книгу як додатковий матеріал на уроках історії України та літератури,для написання рефератів, підготовки до відкритих уроків, написання творів тощо.
Книги серії не сприймаються як підручник, тому допомагають зацікавити дітей історією та культурою України і пробудити в них дух патріотизму.
Книги допоможуть читачеві зробити свої неупереджені висновки про діячів, які залишили вагомий слід у нашій історії, спираючись на самі лише факти їхнього життя.

     Горянич М. Княгиня Ольга і я: оповідання / Марина Горянич. – К: Зелений Пес, 2011. – 48 с.: іл. – (Серія «12 балів»).
Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну особу?
У цій книжці ти дізнаєшся про найдавніші часи існування нашої держави та про одну з найвизначніших її особистостей княгиню Ольгу. Ти зможеш сам розібратися, що саме зробила вона для країни та чому її було визнано рівноапостольною.

  Горянич М. Леся Українка і я: оповідання / Марина Горянич – К: Зелений Пес, 2011. – 48 с.: іл. – (Серія «12 балів»).
Як отримати 12 балів з літератури? Де знайти додаткову інформацію про того чи іншого письменника?
У цій книжці ти дізнаєшся про життя та творчість видатної поетеси Лесі Українки, її мужність перед обличчям долі. Ти зможеш сам розібратися, у чому життєвий та творчий подвиг цієї тендітної дівчини.

Ручай Г. Іван Мазепа і я: оповідання / Ганна Ручай. – К: Зелений Пес, 2011. – 48 с.: іл. – (Серія «12 балів»).
Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну подію?
У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив гетьман Іван Мазепа, про його долю та про зраду, у якій його звинувачують недруги. Ти сам можеш вирішити, на чий бік стати у цій суперечці.

Серія «Сучасна дитяча проза» пропонує ознайомитися з новою гранню творчості відомих письменників, які мають стійкий імідж у світі дитячої літератури: Ірен Роздобудько, Олеся Ільченка, Лариси Денисенко, Світлани Поваляєвої, Любка Дереша, а також з новими виданнями визначних дитячих письменниць Лесі Ворониної та Галини Малик. До роботи долучені і знані художники-ілюстратори Кость Лавро, Катерина Білетіна та Іда Ворс, і талановита творча молодь – Юлія Толмачова, Яна Роздобудько, Альона Котова, Олена Шикура.

Малик Г. М. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука: повість / Г. М. Малик. – К.: Грані-Т, 2013. – 136 с.: іл. – (Серія «Сучасна дитяча проза»).
Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім «вигадників», зарадити ніхто не може.
Яким буде уявний друг вашої дитини, залежить тільки від неї самої. Однак він напевне буде ідеальним, адже матиме все найкраще. Як Страшна Велика Кука, яка насправді виявилася зовсім не страшною і не такою вже й великою. До того ж, її дуже потребує гамірлива компанійка вуйка Йойя. А Кука й сама розуміє, як добре знайти себе і бути собою

Серія “Для тих, хто не любить читати” це сучасні казки і пригодницькі історії для дітей 6-9 років. Головна мета серії – привабити до книжки дітей, які зазвичай віддають перевагу телевізору чи комп’ютеру.
Найцікавіші казки, оповідання і повісті не залишать байдужими жодного читача. Спробуйте і переконайтесь!

   Бойко І. Десять овечих хвостів: казки / Ігор Бойко. – К. : Зелений Пес, 2008 р. – 112 с.: іл. – (Серія «Для тих, хто не любить читати»).
На далекій півночі жили собі три справжні старезні відьми – із гачкуватими носами, із сивими патлами і з одним на всіх більмуватим оком… А позаяк око було одне, то поділити його трьом бабусям було дуже важко. А ще важче – вслідкувати за десятьма примхливими вівцями, котрі ладні пастися будь-де, аби не там, де їх залишили. Зрештою, нещасні бабусі змушені були винайняти вівчаря.
Ідея гарна, але хто ж знав, яким шибеником виявиться той вівчар!..

    Вдовенко С. Щоденник ваговозика / Сергій Вдовенко – К.: Зелений пес, 2007. – 112 с. – (Серія “Для тих, хто не любить читати”).
Привіт, я - Веприк!
Ні, я не той веприк, котрий насправді маленький вепр, я зовсім інший Веприк ван-тажник-ваговоз. Я легкий, верткий і дуже сильний. І скажу вам по секрету, я дуже хочу потрапити в цирк! Я міг би допомагати артистам, а ввечері дивитися вистави.
І здається, мені таки пощастило - ці двоє, що приїхали за мною, справжнісінькі клоуни.
Але чому ми їдемо в інший від цирку бік? І чому поночі на мене вантажать якісь ящики? І чому ми тікаємо від міліції? Щось із цими клоунами нечисто...
Я змушений втрутитися! Негайно!

Даррелл Дж. Балакучий згорток: пригодницька повість-казка / Джеральд  Даррелл; пер. з англ. Н. Трохим. – К.: Зелений Пес, 2007. – 248с.: іл. (Серія “Для тих, хто не любить читати”).
За високими горами, за синім морем, за швидкою річкою існує справдешня казкова країна – Міфологія. І живуть там усі ті істоти, які мають жити в казкових країнах, – дракони й василіски, єдинороги та русалки, грифони й вовкулаки. І звісно, час від часу в Міфології стаються всілякі негаразди та неприємності.
А виправляти ці неприємності доводиться звичайним дітям – Саймону, Пітеру та їхній сестрі Пенелопі.
Тож якщо ти не від того, щоб сплавати на Острів Вовкулаків, продертися крізь Мандрагоровий Ліс чи взяти штурмом Замок Василісків, – сміливо перегортай сторінку!

    Ковальська К. Тятіка і Патіка / Ксенія Ковальська. – К.: Зелений пес, 2008. – 112 с.: іл. – ( Серія «Для тих, хто не любить читати»).
Якщо до однієї старої ворони додати два невідомих створіннячка, що буде? А буде повітряний атракціон!
А якщо помножити цей атракціон на одну хитрющу кішку? То буде надзвичайний, карколомний, неймовірний цирк!
А якщо над цим цирком поставити зверху капосного і бридкого директора? То вже буде детектив, і розслідуватиме той детектив справжній собака – вірний, чесний і безкомпромісний. Тож хто кого подолає?
Якщо хочеш дізнатися – мерщій перегортай сторінку!

    Птіцин А. Лопухасте щастя: повість-казка / Анатолій Птіцин. – К.: Гамазин, 2008. – 112 с. : іл. – (Серія «Для тих, хто не любить читати»).
Цікаво, а якого кольору щастя? Анатолій Птіцин, справжній експерт зі щастя, знає напевне. А ще він знає все про ельфів з Поперечки, про всі їхні пригоди й таємниці. І каже, що справжнє ельфівське щастя жовтого кольору. А ще воно може губитись і навіть розфарбовувати лопухи. Ой, а що ж робити, коли щастя тікає? Звичайно, його треба шукати! І без тебе в усіх цих лабіринтах казок і загадок ельфи не розберуться! Пам`ятай: їхнє щастя у твоїх руках!

   Ярош В. Королівство в небезпеці: казки / Вікторія Ярош. – К.: Зелений пес, 2008. – 112 с. – (Серія “Для тих, хто не любить читати”).
Коли звичайна дівчинка потрапляє у чарівне королівство, у цьому немає нічого… незвичайного.
Авжеж, у багатьох казках звичайнісінькі дівчатка чи хлопчики потрапляють у чарівні країни, зустрічаються з помічниками, визволяють принцес і отримують законні півцарства...
Проте Іванці, героїні нашої казки, півцарства зовсім не потрібні. Навпаки, дівчинка хотіла б якнайшвидше повернутися додому. І це можна зробити, але передусім треба подолати страшну пустелю й підступного ворога.
Чи вдасться Іванці пройти важкий шлях і відшукати таємницю, яку приховує Асфальтовий король?
 Дізнайся з цієї книжки.

Серія “ Під партою “ це пригодницькі історії для підлітків.
Мета цих книг – привабити до читання школярів, для яких заборонене - найбажаніше. Книжку читати під час уроку заборонено, тому слоган цієї серії "Рекомендовано для читання під партою під час уроків".
Фентезійні романи про підлітків і віртуальний світ, пригодницькі історії детективні повісті про мандри – а чи є щось цікавіше?

    Грузін Ю. Країна літа: роман / Ю.Грузін. – К.: Зелений Пес,  2008. - 360с. – (Серія “ Під партою “).
       Віртуальні ігри – класна штука. Атож, можна створити власний світ, який існуватиме за твоїми законами, уявити себе незрівняним і неперевершеним героєм, перемогти дракона чи злого чаклуна, врятувати прекрасну принцесу й королівство на додачу. Адже тобі зовсім не важко...
А якщо ситуація складеться не на твою користь, завжди можна переграти спочатку. Та не кожну «гру» можна переграти. І якщо ти побачиш веселого капловухого гобліна, котрий потребує твоєї допомоги, добре подумай – чи справді ти такий сміливий і вправний, як собі намріяв. Бо ті пригоди, що чекають на тебе, звісно, дуже цікаві – але й дуже небезпечні.
Не віриш? Переконайся сам!

Дмитрієви М. та М. Катамаран «Хі-Хі»: роман / Микола та Марія  Дмитрієви.  К.: Зелений Пес, 2007. - 384 с. – (Серія “ Під партою “)
    Пригод забагато не буває!
    У цьому на власному досвіді переконалися Сашко, Ярко, Мірек та Нонна, герої книжки Миколи та Марії Дмитрієвих «Заглушецька брама». Влітку вони потрапили в круговерть карколомних інтриг і ледь не загинули в таємних переходах підземелля Луцького замку. Щоправда, знайшли скарб...
   Але то було минулим літом. Попереду в друзів останній шкільний рік. Але будьте певні - історія зі скарбом не закінчилася, навпаки, на хлопців та їхню подругу чекають нові пригоди.
   Хочете знати, що було далі? Тоді перегорніть сторінку.

Есаулов О. Канікули для Інформи: роман / Олександр Есаулов. – К.: Зелений Пес, 2007. – 376с. – (Серія “Під партою“).
Літо – час для канікул і пригод. Це відомо усім.
Тому якщо принцеса Заекрання Інформа відпочиватиме влітку у свого приятеля, звичайного хлопчика Сергійка, це нікого не здивує: ані самого Сергійка, ані його друзів, ані злісного віруса Макровіра, який готує для принцеси та її батька, Великого Процесора, страшну пастку.
 Звісно, підступний вірус не вперше атакує Заекрання (див. книжки Олександра Есаулова “Game over!” та “Антивірус”), але здається, цього разу він вигадав щось неймовірне. Йому майже вдалося реалізувати свій план, але… Інформа зникла, її не можуть розшукати ні друзі, ні вороги.
Хто перший розгадає заплутану таємницю? Можливо, саме ти?

Есаулов О. Ю. Таємниця Великого Сканера: повість / Олександр Есаулов. – К:  Зелений Пес, 2009. – 192с. – (Серія “Під партою“).
Комп’ютерний світ знову потребує допомоги. На планеті Ц з’явився Великий Сканер, потім гаплик, невідомий вірус, заражені... Тут якась таємниця, хтось зазіхає на повну й безконтрольну владу... Розгадати таємницю можуть реальні люди, тому й експедиція у складі знавців віртуальних ігор вирушила на порятунок. Приєднуйся: ти можеш врятувати Заекрання! Про комп’ютерні пригоди також читай у книжках Олександра Есаулова:“Game over”,“Антивірус”, “Канікули для Інформи” та “Вихідний формат”.

    Потаніна І. Ну чисто янгол!: роман / Ірина Потаніна. – К. : Зелений Пес, 2007. – 192 с. – (Серія “ Під партою “)
Чи знаєте ви, що у янголів, як і в людей, теж бувають конкурси краси?
Чи знаєте ви, що переможниця такого конкурсу стане дружиною принца?
А чи знаєте ви, що претенденток, які не пройдуть у фінал, віддадуть на поживу дракону?.. Певне, що не знаєте. Так само, як і не знаєте, як із монстра і грім-дівки зробити справжнього янгола. А ось Ірина Потаніна знає, і зовсім не проти поділитися секретами.
Цікаво? Тоді не гайте часу, хапайте книжку і вперед!

Нова українська книга

Cеменюк А. В. Ковельщина: історія, слава і доля: науково-краєзнавчі нариси. – Луцьк – Ковель: Надстир’я, 2015. – 640 с.
Книга знайомить читача з древньою та сучасною історією Ковельщини, з непростою долею людей краю.
В розділах першої частини розкриваються життєдайні грані освіти, культури, духовності, охорони здоров'я, спорту, боротьби за волю і незалежність. Читач тор­кнеться ліричних описів чарівної природи Ковельської землі.
Друга частина це краєзнавчі нариси з історії 99 населених пунктів району. Значна увага приділяється просвітництву, духовності та видатним особистостям сіл та селищ.
У третій частині зафіксовано «Золоті імена Ковельщини». Це своєрідна книга пошани та слави героїв війни та праці, науковців, письменників, артистів, заслу­жених працівників культури і освіти, медицини, спорту, сільського господарства.
Книга буде корисною для учнів, студентів, краєзнавців і всіх тих, хто любить свій рідний край.

 Алексієвич С. Чорнобильська молитва: роман / Світлана Алексієвич: Комора, 2016. – 56 с.
Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами "маленьких людей" про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв'ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами "зони", посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

  Дяченки М. та С. Королівська обіцянка: роман / Марина та Сергій Дяченки. – К.: Зелений Пес, 2006. – 288 с.
Обіцянки слід виконувати! Тим більше, коли ці обіцянки – королівські. Коли від їх дотримання залежить доля цілого Королівства.
Гадаєте, просто бути звичайним тринадцятилітнім дівчиськом, ходити до звичайної київської школи і удавати з себе чемну доньку і турботливу сестричку, коли зовсім нещодавно тебе з повагою називали Магом дороги. Коли тебе боялися вороги, поважали друзі, коли твої вчинки та рішення вели ціле Королівство нелегким шляхом до нового життя. От і Ліні Лапіній нелегко. Вона прагне нових подорожей та гострих відчуттів. І не безпідставно. Бо король Оберон потребує її допомоги у виконанні важкої місії – забезпечення спокою і стабільності у власному Королівстві.
Ви вже встигли захопитися неймовірними пригодами маленької київської школярки Ліни Лапіної з роману “Ключ від короліства”? Маємо приємну новину: творчий дует Дяченків не зрадив наших очікувань і карколомна мандрівка триває. От тільки пам’ятайте: не роздавайте намарне обіцянок, бо обов’язково втрапите у халепу, так само як король Оберон! Як цьому зарадити? Читайте “Королівську обіцянку”! Марина та Сергій Дяченки підкажуть!!!

  Дяченки М. та С. Скрут: роман / Марина та Сергій Дяченки. – К.: Зелений Пес, 2009. – 384 с. 
Для справжнього кохання немає перешкод. Та якщо на шляху закоханих постане смертельна загроза, а замість щастя на них чекатимуть важкі випробування, то це буде справжньою перевіркою почуттів... А може і підтвердженням того, що людська природа суперечлива і недосконала. Адже невипадково у старому лісі ховається від світу чудовисько – скрут. Кажуть, що він – втілення людської зради, яка перетворила колись безстрашного воїна на безжалісну потвору. Скрут вимагає помсти, а майбутні виконавці його волі вже самі прямують до небезпечного лігва.

    Олді Л. Г. Захребетник: збірка повістей / Генрі Лайон Олді. – К.: Зелений Пес, 2008. – 272 с.
Здавалося б, що спільного між молодим віконтом, украй розчарованим в ідеалах, та добряче пошарпаним вампіром, котрий страждає від кошмарів ?
Відповідь «нічого»
цілком неправильна. Насправді ж спільного ой як багато! Обох їх оточують химерні істоти і боротьба, боротьба не на життя, а на смерть. Обом доведеться забути  про звитягу та закликати на допомогу всю свою волю до життя. А згодом кардинально переглянути цінності - якщо, звісно, вдасться вижити….
Дворянин та кровопивця не зустрінуться ніколи
вони мешкають на сторінках різних оповідань. Але обом їм допомагатиме вже знайомий любителям фантастики венатор Фортуна Цвях, і не тільки він.. Бо світ насправді не без добрих людей навіть якщо він відрізняється від нашого рівно на стільки, скільки це передбачено фантазією Генрі Лайона Олді.   


Серія «Між нами жінками» – це поради психолога жінкам, як подолати комплекси та досягти успіху у всіх сферах життя, викладені у художній формі, будуть цікавими для широкого кола читачів.

  Садовська І. Гетера і кухарка / Ірина Садовська. – К.: Зелений Пес, 2007. – 304 с.
Кожна жінка хоче щастя, любові, надійного друга поряд. А отримують усе це чомусь далеко не всі. Щоб не просто зберегти чоловіка в сім’ї, а й залишатися для нього постійно коханою та жаданою, зовсім не потрібно бути «залізною леді» чи тримати нещасного «в їжакових рукавицях». Сміливо беріть на себе роль Куховарки… але – в поєднанні з Гетерою.

Серія «Main stream»  присвячена «основного потоку» сучасної української фантастики, захопливого історико-детективного роману тощо. Книги цієї серії розраховані для широкого кола вибагливих читачів.

     Авраменки О. та В. Зруйновані зорі: роман / Авраменки, Олег та Валентин. – К.: Зелений пес, 2007. – 352 с.  – (Серія «Main stream»).
3593 рік... У розпалі галактична війна. Минуло сім років, відколи люди знову ступили на Землю - свою давню прабатьківщину. Весь цей час людство невтомно тіснило Чужих, відроджуючи колишню могутність своєї раси. А чужинці, роз’єднані на два ворожі табори, воювали не лише з людьми, але й поміж собою. Це протистояння було вигідне людям - їхні вороги самі знекровлювали один одного, полегшуючи справу звільнення тих людських планет, що й досі перебували під владою Чужих.

Арєнєв В. Магус: роман / Володимир Арєнєв. – К.: Зелений Пес, 2007. – 382 с. – (Серія «Main stream»).
Ви були коли-небудь в Італії? Втім, не поспішайте з відповіддю – в цій Італії ви точно не були ніколи. Тут кояться такі чудасії – годі й переповісти! У розкішних палацо оживають примари давно померлих людей, на всьому узбережжю таємно владарює "хрещений батько" татусь Карло Карлеоне, "малий народець" живе поряд із людьми, а серед чернечих орденів є такий, що розслідує особливі злочини. Злочини, здійснені за допомогою магії, яка в цій Італії – явище буденне!...
А після карколомного розслідування, після подорожі до спекотних берегів, повертаймося до України. Втім, знову ж таки, ця Україна навряд чи знайома вам з власного досвіду, швидше  – з казок та легенд, які вам переповідали батьки. Тут козак-характерник Андрій Ярчук, повертаючи давній борг дивному незнайомцеві, мусить подорожувати Яв'ю та Вирієм, тут на дорогах можна зустріти справжнього вовкулаку, берегиню і чоботи-самохідці, тут усе золото світу вартує менше, ніж чесне слово!...
На вас чекають дві подорожі чарівними світами. За одну з них ваш екскурсовод, а за сумісництвом і автор Володимир Арєнєв отримав на всеєвропейській конвенції "Єврокон – 2004" звання кращого молодого фантаста Європи, друга вже номінована на декілька престижних премій. Але всі премії та відзнаки – річ набагато умовніша, ніж ті світи, які чекають на вас, щойно ви перегорнете наступну сторінку.

Валентинов А. Овернський клірик: роман /Андрій Валентинов. – К.: Зелений Пес, 2008. – 408 с. – (Серія «Main stream»).
Нелегка ж бо ноша випала на долю отця Гільйома та двох молодих ченців з абатства Сен-Дені – сам легат Його Святості в Королівстві Французькому доручає їм вельми ризиковану місію – розслідування низки дивних подій в окрузі Пам’є неподалік від Тулузи. А завдання у них і справді небезпечне, бо справі їхній протидіє сила-силенна факторів од загадкових демонів та благородних розбійників до катарів та самої Римської Курії.
Розв’язка роману «Овернський клірик» здатна здивувати навіть завзятих любителів фантастики, бо віртуозно виписаний містично-детективний сюжет історик за фахом Андрій Валентинов майстерно доповнив історичним тлом. Тож можемо вас запевнити – ця безпрограшна комбінація безсумнівно припаде до смаку кожному, хто тримає в руках цю книгу!

Серія «Золотий бабай» пропонує ряд гостросюжетних детективів для чоловіків.
Якщо Ви прихильник гостросюжетних детективів із закрученим сюжетом та елементами містики; бойовиків на основі реальних спогадів учасників воєнних дій; пригодницьких детективів; класичних трилерів з погонями та стріляниною – то книги цієї серії обіцяють Вам захопливе прочитання до останнього рядка.

    Аврамов І. Гру починає покійник: роман / Іван Аврамов. – К.: Зелений Пес, 2006. – 288 с. – (Серія «Золотий бабай».)
Хто не любить розгадувати шаради, кросворди й різні ребуси! Головного героя роману Івана Аврамова мудрувати над логічними іграми змалку тренував рідний дядько. Та якоїсь миті улюблений родич підкидає останню загадку. Чи до снаги вона?  Особливо, якщо наш герой балансує на тонкій, як бритва, межі: по один бік – убивці дядька, по другий – власна смерть. І хоч він розумний, сильний, відважний і палко бажає докопатися до істини, чи зможе протистояти аж надто серйозним людям і аж надто «грубим» грошам? До того ж навколо – лише загадки. Відгадки до яких – у романі.

Бондаренко П. Прокляття обраного: роман /  Павло Бондаренко. – К.: Зелений Пес, 2007. – 480 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Сімнадцять страшних років він жив у цілковитому усвідомленні того, що повільно божеволіє. А як інакше пояснити дивні голоси у власній свідомості, тривожну фіолетову барву, якої набуває світ довкіл, і жахливу апатію?
Та коли одного дня відкриється Брама Потойбіччя і   Землю  заполонять  демони, до нього прийде усвідомлення того, що насправді він – Обраний. І його найбільше прокляття – навіть не повернути світові втрачену рівновагу, а здолати демонів у власній душі.

     Волков О. Подорож у безвихідь: роман / Олексій Волков. – К.: Зелений Пес, 2006. – 288 с.  – (Серія «Золотий бабай»).
Ніколи не знайомтеся в електричках. Бо невідомо, куди заведе вас випадкова попутниця, невідомо, які її проблеми доведеться вирішувати, від яких ворогів ховатися. Ось, наприклад, герой роману Олексія Волкова не дотримався цього простого правила і вскочив у таку халепу...
Олексій Волков залишається вірним собі. Його сюжети  несподівані, почуття яскраві, а герої колоритні та правдиві. І їм по-справжньому доводиться боротись за своє кохання. Отже, якщо ви не хочете неприємностей, не знайомтеся з жінками в електричках. Або навпаки – знайомтеся, бо інакше ризикуєте назавжди проїхали свою станцію із назвою «Щастя».

Євген Є. Голодні пси сенсацій: роман / Є. Євген. –  К.: Зелений пес, 2006. – 608 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Журналіст – справжній герой нашого часу. Він знає про політиків більше, ніж їхні помічники, він в курсі усіх таємних фінансових махінацій, він здатен зазирнути у броньований сейф і навіть до розстеленого ліжка. Тому й не дивно, що проблем у нього стільки, що на розв'язання не вистачить і двох життів. Але він щодня вперто виходить на вулицю винюхувати інформацію, бо інакше не вміє.
Навіть голодні пси, буває, розчаровуються в житті. Коли за тобою безперервно полюють, коли в твою долю раз по раз нахабно втручається Держава, коли ти роками перебуваєш у епіцентрах боїв: бандитських розборок, військових конфліктів , газетних воєн – обов'язково настане та мить, коли захочеться на все начхати й… Яким буде вибір голодного пса? Що ближче його зашкарублій душі – Світло чи Тьма? Відповідь – на сторінках цієї книги, де за гіпертрофованими описами все ж чітко проступає... наше життя.

Євген Є. Мій тато – кілер: роман / Є. Євген. – К.: Зелений пес, 2006. – 288 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Яка професія є найпрестижнішою в сучасній Україні?
Депутат. Не для всіх.
Пожежник. Банально.
Мент…еее…себто, міліціонер? …Ну, ви самі зрозуміли.
Може, кілер? Зважаючи на героїв сучасних російських тіелесереалів та різних бойовиків, цілком можливо. Втім, вирішувати тільки вам. Ми лише радимо прочитати новий твір Євгена Є. Автор у своєму стилі вирішив поміркувати на тему: а чи можуть бути у кілерів діти, і як вони сприйматимуться, може, соромитимуться, а може, замовлять когось батькові…

    Євген Є. Місцеві хроніки Харлей Девідсона: роман / Є. Євген. – К.: Зелений пес, 2004. – 320 с. – (Серія «Золотий бабай»).
У нього є лише кохана дівчина, новенький харлей та пара пістолетів у кишенях. Більше нічогісіньки.
Він спокійний, розсудливий і справедливий. Але вкрай небезпечний. Він оголошує війну поганим хлопцям. Йому нема чого втрачати. Він сідає на свого залізного коня і вирушає в дорогу. Отже сезон полювання відкрито.
Двигун весело співає свою переможну пісню, асфальт плаче під колесами... Пригоди починаються...

Євген Є. Сталеві щелепи, залізні кулаки: роман / Є. Євген. – К.: Зелений пес, 2005. – 288 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Знаєте, що таке бої без правил? Напевно, чули. Це коли два здорованя гамселять один одного, допоки хтось із них не зможе стояти на ногах. Не кожен чоловік зможе вийти на двобій, єдине правило у якому – це жодних правил. Але що робити, коли найдорожча тобі людина знаходиться в лапах бандитів і єдиний спосіб її врятувати – вийти на ринг і перемогти. Тож забудьте про дешеві американські бойовики, нумо читати черговий твір майстра гострого сюжету Євгена Є. Збережете собі зір та отримаєте втричі більше задоволення.

  Левандовський Б. Бабай: роман / Борис Левандовський. – К.: Зелений Пес, 2005. – 288 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Чи не було такого, що засинаючи у темній кімнаті у своєму теплому ліжку ви раптом чули підозрілі шорохи, рухи або звуки? Згадайте своє дитинство. Напевно, ви дуже боялися страшного і злого бабая і були абсолютно впевнені в його існуванні. І жодні пояснення батьків про те, що його не існує, вас не могли переконати в іншому.
Борис Левандовський стверджує: ви мали рацію. Бабай існує і він насправді набагато страшніший, ніж ви могли собі уявити. Читайте чергові твори дослідника паранормальних явищ Бориса Левандовського і ви остаточно переконаєтесь у цьому.

    Левандовський Б. Донор для небіжчика: роман / Борис Левандовський. – К.: Зелений Пес, 2004. – 288 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Найстрашнішою хворобою ХХ століття вважають СНІД. А чи знаєте ви, що існує хвороба, що на молекулярному рівні схожа на СНІД, але насправді набагато страшніша? Не повірите, але це правда. Її виявив і докладно описав лікар-аматор зі Львова Борис Левандовський. Симптомом цієї хвороби є поступове перетворення людини на  істоту, що прагне вбивати. І не просто вбивати, а розривати свої жертви на шматки. На останньому етапі захворювання відбувається… Власне, прочитаєте про це у книзі. Але будьте уважними, хвороба може перерости в епідемію.

    Медведєв О. Кримінальний романс: роман / Олександр Медведєв. – К.: Зелений Пес, 2005. – 336 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Танці з пістолетом, поцілунки з отрутою, кохання під кулями і життя всупереч смерті. Все це „Кримінальний романс”.
 Заспів починається з першим пострілом пістолета. Лунає приспів, і до хору долучаються автомати, а їм підспівують кулемети. На тлі останніх акордів вибухають гранати.
А в усьому іншому – це звичайний собі романс.

     Медведєв О. Круті довго не живуть: роман / Олександр Медведєв. – К.: Зелений Пес, 2006. – 336 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Хто такі круті?
Це здоровезні бугаї з короткими стрижками, пальцями «вєєром» і пістолями у кобурах під шкіряними плащами.
А, може, це олігархи, які жлуктять коньяк «Хенесі» з дорогими повіями? А зранку, послабивши краватку від Версаче, з парламентської трибуни говорять нам високі слова про мораль і культурний занепад.
Чи, може, це звичайні міліціонери, які періодично відловлюють отих перших, з короткими стрижками? А потім отримують за це догани від керівництва, що п’є коньяк з другими, на яких, власне, і працюють перші.
Усі вони круті. Й об’єднує їх лише одне — ці хлопці довго не живуть.

    Молчанов Г. Готель «Ковток незалежності»: роман / Геннадій Молчанов. – К.: Зелений Пес, 2008. – 256 с.  – (Серія «Золотий бабай»).
Ну звісно, у кожного трапляються невдалі дні! Але щоб таке...
Директору детективного агентства дивакуватий професор історії пропонує не менш міфічну справу – пошук древнього скарбу часів сивої козацької доби. Здавалося б, маячня, вигадки божевільного професора! Та, певно, складно не повірити в подібні нісенітниці, коли вже на надцятій хвилині зустрічі замовник раптово і до біса несподівано помирає, дорогою на твоє авто здійснюється напад - і пішло, і поїхало...
Як там було далі, читайте в романі Геннадія Молчанова "Готель "Ковток Незалежності”, а ми можемо додати, що без спецслужб, іноземної розвідки, бізнесових олігархів та різного штибу депутатів точно не обійшлося... 

Сергієнко А. Десять тисяч баксів: роман / Анатолій Сергієнко – К.: Зелений Пес, 2007. – 288 с. – (Серія «Золотий бабай»).
Не часто, ой не часто злодійка-доля підкидає нам щедрі презенти. А таке трапляється інколи! Уявіть лишень, прокинулись ви зранку і дорогою на роботу знайшли у своїй поштовій скриньці 10 тисяч баксів. Як вам дарунок? Вражає? Та чи подарунок це?
Бо за кілька метрів на вас чекає іще одна знахідка –  жахлива. Труп відомої людини, депутата. І тепер ви вже не лишень щасливий власник чималого капіталу. Тепер ви – свідок важкого кримінального злочину. А, може, підозрюваний?
Як воно там складається, знає докладніше львів’янин Анатолій Сергієнко. Знає, і у новому романі «Десять тисяч баксів» поспішає переповісти подробиці. А ви, любі читачі, відтепер уважніше приглядайтеся до своїх поштових скриньок. А раптом і вам пощастить!!! 
     Серія «Сучасна сага» це серія сучасної урбаністичної інтелектуальної, глибокої та серйозної прози про Життя.
Якщо Вам до вподоби любовні романи з гострим сюжетом, психологічним підтекстом та елементами еротики, психологічні твори зі спробою дослідження психології героїв, прочитання цієї літератури стане для Вас найкращим другом і розрадником.

Кимличенко І. Сьогодні сонячно: роман / Ірина Кимличенко. – К.: Зелений Пес, 2007. – 224 с. – (Серія «Сучасна Сага»).
Із журнальним варіантом цього еротичного роману читачі вже мали змогу ознайомитися минулого літа завдяки "Роман-газеті". Нині ми пропонуємо до їхньої уваги доопрацьований автором твір.
Він може вразити своєю незвичайністю. Спосіб мислення в авторки дуже своєрідний, як і її надзвичайно цікавий погляд на світ. Помітно, що книгу написано не просто про поета, про його любов і смерть, але й поетом, адже Ірина Кимличенко - автор численних і доволі яскравих поетичних творів.
Увесь роман до такої міри насичений любов`ю, що часом навіть губиться межа між поезію і прозою. Але що найцікавіше - так само губиться й межа між любов`ю і ненавистю.
 Є багато речей, які ненавидять герої роману: буденність, котра вбиває почуття, споживацька мораль суспільства, зневага до мистецтва, самотність людини серед людей... Перелік міг би виявитись значно довшим, якби не так сумно було все це перелічувати. Як герої роману борються з усім, що ненавидять, як відстоюють своє кохання, - читайте в цій книжці. Вона багато над чим змушує замислитися.

Невінчана Г. Південь у фристайлі: роман / Галина Невінчана. – К.: Зелений Пес,  2008. – 272 с. – (Серія «Сучасна Сага»).
Цей роман рекомендуємо тим, хто народився під знаком півня – для зухвалих і задерикуватих. Або й тим, кому цих якостей бракує, щоб мали приклад активного самоствердження. Бо героїня цього роману, провінційна художниця-оформлювачка має півнячі наскоки за єдиний спосіб порятунку а інколи і самоствердження в цьому безглуздому світі.
Вся історія – це гра в богему, часом кумедна, часом драматична, а в цілому – просто зворушлива. Одним словом – півень у вільному польоті.

Липовська Л. Вітамін від самотності: роман / Людмила Липовська. – К.: Зелений Пес, 2008. – 352 с. – (Серія «Сучасна Сага»).
Є на світі люди не просто радісно-яскраві, є справжні вітамінні дівчиська! Саме такий вигляд має одна журналістка, яка у свої двадцять п’ять і досі наївно шукає себе. Чи досягне вона успіху, чи ні – буде залежати від неї самої. Але ми з вами зробимо висновок, що пошуки себе бувають успішними тільки тоді, коли одночасно ви зумієте знайти ще когось – того, хто далі піде поряд шляхами життя у нових пошуках тепер уже вашого спільного щастя.

Ручай Г. Жіночий бокс: роман / Ганна Ручай. – К.: Зелений Пес, 2008. – 352 с. – (Серія «Сучасна Сага»).
Якщо ви думаєте, що жіночий бокс відбувається виключно на ринзі, то дуже помиляєтеся. За поле бою сучасним жінкам правлять офіси, квартири, кав’ярні та косметичні салони. Частенько сутички відбуваються по телефону або й взагалі заочно. Але наслідки від того не стають менш руйнівними.
Горе переможеним!
Чи існує у світі мета, яка може виправдати подібні засоби? Герої роману мають різні погляди на це питання. А хто з них правий – вирішувати вам, шановний читачу!

Хінкулова К. DRIFTERS або Любомир Касин, Кася Бон та їхні знайомства: роман / Катерина Хінкулова. – К.: Зелений Пес,     2007. – 224 с. – (Серія «Сучасна Сага»).
Чи є в наш час місце для почуттів?
Калейдоскоп подій – ділові зустрічі, кар’єра, поїздки за кордон, офіційні й дружні вечірки, робота, відрядження, безліч нової інформації... І головне – зміна облич, ніби перетасовування карт: сьогодні ми разом, завтра щось змінюється, виникають у нашому житті нові люди, нові потреби, нові зацікавлення... Чи повинне все це відбиватися на наших почуттях, чи мусить впливати на прихильності, які ми вважали стабільними? Одним словом – чи буває так, щоб Назавжди?
Можливо, час над усім цим замислитися?
І що ж ми виявляємо після прочитання нового роману Катерини Хінкулової?
Це тільки здається, що в житті так званої “золотої молоді”, успішних бізнесменів, нової української буржуазії все базується на постійній зміні партнерів. Неправда, що наше життя не залишає світлого сліду! В усі часи, в усіх суспільствах , в усіх соціальних групах виявляється постійно одне й те саме: щось недоторканне в душі, яке проглядає крізь бруд сьогодення саме в найгостріші, кризові моменти. Ось у такі кризові ситуації ставить своїх героїв авторка роману, який ви зараз тримаєте в руках. Зупиніться, озирніться навколо, ніби закликають нас персонажі твору. Чи не втрачаєте ви чогось такого, чого вже не повернете?

Немає коментарів:

Дописати коментар