Історія бібліотеки


Історія Любитівської бібліотеки-філії №34 с.Любитів

    Точних відомостей про першу бібліотеку в селі Любитів, на превеликий жаль, не має, але перші згадки про бібліотеки Ковельського району знаходимо в книзі “Історія міст і сіл УРСР” та у книзі наказів Ковельського районного відділу 45-х років. З них можна дізнатись, що перші хати-читальні працювали в селах Мощена, Майдан, Н.Мосир, Білин, Кривлин, Радошин, Підліси, Погиньки, Жмудче, Мирин, Битень, Ст.Мосир, Нужель, Дарівка, Любитів. Майже всіма хатами-читальнями тоді завідували чоловіки. Є наказ № 14 від 10.02.48р. по Ковельському райвідділу культури “Про стан роботи клубів, хат-читалень та бібліотек”
У 20 – 30 роках ХХ ст. на Волині постала повітова “ Просвіта”, завданням якої було поширення освіти і національної свідомості серед українського народу. При цьому товаристві й діяли вищезгадані хати-читальні, які ще називали просвітницькими бібліотеками.
В 1923-1924 р. в с. Любитів було організовано товариство «Просвіта», центр якого розташовувався в старому будинку Балак Марфи. Там знаходилась бібліотека, відбувалися збори. Головою був Дубенський К., секретарем Калинюк П.
 Провідну роль у діяльності "Просвіти" відіграли: Самійло Підгірський – уродженець с.Любитів, активний діяч Українського національного руху та відомий патріот Дмитро Донцов. Їх єднали не тільки родинні зв’язки, а й спільна любов до України, якій вони присвятили своє життя і працю.
В 30-ті роки, а точніше  восени 1939 р., силами громади був збудований сільський клуб. При клубі було відкрито бібліотеку, першою завідуючою якою стала Нісонова К. Г.  1939 по 1946 р). 
Мирне життя любитівців перервав віроломний напад фашистської Німеччини. 27 червня село окупували гітлерівці. До села повернулися поміщики, які стали грабувати селян, відбирали у них землю. Все майно колгоспу було пограбовано, книги і бібліотеки були спалені.Та після війни село знову почало відбудовуватись.
І у 1969 р. в селі по вулиці Незалежності, 68 (раніше вул. Леніна) було відкрито новий Будинок  культури, на другому поверсі якого розмістилася Любитівська бібліотека-філія № 34 Ковельської ЦБС.
Завідуючою бібліотекою спочатку стала Рудик Марія Степанівна, а згодом Мрочковська Валентина Петрівна. Далі, з 2010 року, продовжили професійну діяльність бібліотекаря: Войтюк Юлія Петрівна, Дрозд Ірина Юрієвна, Вакулюк Тетяна Зіновівна. Нову бібліотеку активно почали відвідувати жителі с.Любитів, учні місцевої школи, молодь та книголюби з навколишніх сіл.
 
Капітальний ремонт бібліотеки був проведений в 2010 році і в цьому ж році, 1 вересня, важливою подією для сільської громади стало відкриття Інтернет-центру


Все це було здійснено завдяки успішній проектній діяльності Ковельського Інтернет-центру, який отримав гранд на придбання комп’ютерної техніки за кошти програми «Бібліоміст» для 4 бібліотек-філій. Серед них була й наша Любитівська бібліотека, яка отримала 3 комп’ютери, 3 вебкамери, принтер та сканер.
Варто згадати й те, що працівники обраних бібліотек-філій, проходили спеціальне навчання по оволодінню та вдосконалення знань комп'ютерної техніки та Інтернет-програм. Таке навчання проходило у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.
 
Безмежність інформаційних ресурсів Інтернету стала для бібліотеки необхідністю, без якої сьогодні якісного обслуговування читачів неможливе. 

Інтернет-центр в першу чергу намагається виконувати інформаційні запити користувачів, сприяти навчанню, підвищенню кваліфікації фахівців різної сфери, комунікації та змістовному проведенню дозвілля.



Загальна інформація.
Зараз нова сучасна бібліотека займає ізольоване приміщення, яке опалюється централізовано із сільською радою. Освітлення відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.
Загальна площа бібліотеки займає – 151кв. м., відокремлених приміщень – 2. Читальний зал поєднаний з абонементом займає – 102 м.2 , а книгосховище  49 м.2.
 
Бібліотечні фонди нараховують більше 14 тисяч примірників. Різножанрових книг у бібліотеці чимало, бібліотечний фонд постійно оновлюється.
Користувачі нашої бібліотеки мають можливість читати пресу різних жанрів та найменувань.
У колективі установи працює два працівники – Вакулюк Т.З. та Войтюк Ю.П.
Наша бібліотека співпрацює з виконавчим комітетом сільської ради, окремими депутатами, Любитівскою ЗОШ, Будинком культури тощо.
 

Діяльність нашої бібліотеки часто висвітлюють засоби масової інформації, зокрема, - це місцева преса. Наприклад, станом на сьогодні, вийшло чимало статей у громадсько-політичній газеті "Вісті Ковельщини". http://www.vk.volyn.ua/


Також, Любитівська бібліотека-філія є активним учасником оглядів-конкурсів, які проводяться в районі та області й не рідко займає призові місця.
В 2012 році у книгозбірні відкрився клуб за інтересами «Квітникар»
Зараз клуб налічує чимало учасників, а головою обрано Мінкевич Валентину.
 Досить часто бібліотекарі відвідують членів свого клубу, щоб побачити результати корисних порад та клопіткої праці у їх квітниках, садках чи домівках.
Особливу увагу бібліотека приділяє соціально-незахищеним верствам населення: ветеранам війни, інвалідам, одиноким громадянам. З ними проводяться зустрічі, бесіди, а волонтери бібліотеки вчасно доносять хороші книги, журнали та газети.
 Обслуговування цієї категорії користувачів допомагає таким людям перебороти почуття самотності, повертаючи їм впевненість та відчуття потрібності.
У Любитівській бібліотеці активно ведеться й краєзнавча робота. Вона є своєрідним містком, який поєднує минуле й сьогодення. Бібліотека є основним джерелом відомостей про рідний край, його історію та сьогодення.
Починаючи з листопада 2013 року і по цей день, бібліотека активно збагачує свій фонд тематичними матеріалами з періодичних видань, інтернет-матеріалами та новими книгами, що стосуються історії Євромайдану, Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО, війни на сході України.  

Тож, запрошуємо усіх до нашої світлої та затишної бібліотеки, де кожен зможе дізнатися про нові надходження літератури, ознайомитися з краєзнавчими матеріалами та історією Любитова, познайомитися з видатними особистостями краю та здійснити пошук корисної для Вас інформації.

Графік роботи
Бібліотека працює: з 9.00 до 18.00 год.
Обідня перерва: з 13.00 до 14.00 год.
Вихідні: середа, субота. 

Контактний телефон:033-52-97-0-57

Наша адреса:
Волинська обл.,
Ковельський р-н.,
с.Любитів,
вул.Незалежності, 68. 

Наш е-mail: lubitov.bibl@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар