пʼятниця, 27 червня 2014 р.

З братами ще я словом поділюся


 
      Вже на протязі багатьох сторіч, українська земля постійно поповнюється славетними іменами талановитих людей. Перераховуючи прізвища багатьох українських діячів, не можна не згадати ім’я Олени Пчілки, якій цьогоріч минає 165 років від дня народження .
 Говорять, що талановита людина має талан у всьому, саме такою й була Ольга Петрівна Косач (Драгоманова).  Поетеса, автор прозових та драматичних творів, перекладач, науковець, фольклорист і етнограф, видавець, активна громадська діячка, невтомна дослідниця і популяризатор культури українського народу – це все вона, Олена Пчілка. А ще – вродлива жінка, ніжна й мудра матір, яка виховала славетну Лесю Українку, виплекала її талант. 
Людина з широким світоглядом і ґрунтовною освітою, Олена Пчілка була відомою і в історії української журналістики, зокрема, як мистецтвознавець та критик. А ось, етнографічна робота О. П. Косач, направлена на збереження традиції української вишивки, ремесел, побуту, усної народної творчості, дістала високу оцінку наукової громади: дослідниця була обрана членом-кореспондентом Всеукраїнської Академії Наук.
 Також, Олена Пчілка є однією з творців та засновників української дитячої літератури. В творчому доробку Олени Пчілки для дітей – вірші, байки, оповідання, казки, п’єси, ігри, загадки, прислів’я та приказки. Вона є автором цілої низки цікавих, повчальних творів для дітей, видавцем часописів „Рідний край” і „Молода Україна” (першого в Наддніпрянській Україні журналу для дітей, що виходив у світ власним коштом письменниці).
Усіх здобутків цієї надзвичайно мудрої жінки не перелічити. З упевненістю можна стверджувати лише одне, що багатогранна діяльність Олени Пчілки зробила значний внесок в духовну скарбницю нації, збагативши своєю творчістю українську культуру.   
Тож, напередодні важливої дати, з метою ознайомлення відвідувачів бібліотеки з різноманітною за тематикою і жанрами творчістю Олени Пчілки, ми підготували виставку «З братами ще я словом поділюся».
 Представлена тут література буде цікава кожному читачеві, адже, твори письменниці й тепер не втратили свого культурного, естетичного, педагогічного значення і досі активно використовується у справі виховання підростаючого покоління.

Немає коментарів:

Дописати коментар