Щиро дякуємо нашим читачам Антоніни та Василю
Поліщукам, а також, Леоніду Матвіюку за чергові
книжкові дарунки.
Більш детальніше про дані книги.
Бутченко М. Жінка в темряві. Зелений Клин: роман / Максим Бутченко. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2021. – 288 с.Далекий Схід, Владивосток, 1918 рік. Революція зламала та перемолола тисячі життів. Але Тетяні вона подарувала зустріч з Андрієм. Донька заможного купця і більшовик – це кохання було приречене. Та міцніше за вінчальну клятву їх поєднав біль втрат і спільна мета – знайти вбивцю одного з членів родини. Проте перші пошуки злочинця завершилися невдачею: Тетяна видала себе під час таємної зустрічі з одним із підозрюваних, і Андрій змушений був його вбити. Тепер вони мають тікати та ховатися в селі Покровка, де лютують більшовики. Закохані опиняються між двох вогнів, без права зробити крок назад чи вперед. Тут, у вирі кровопролитних сутичок, серед вибухів і кулеметних черг, їм доведеться обрати між честю та життям. Але один з них уже давно зробив свій доленосний вибір.
Волинська О. Повилителька ліхтарів: роман / Олена Волинська. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. – 240 с.Зора, дівчина-ромка, приїздить до Федорівки, щоб дізнатися, чому загинула її сестра Гілі. Напередодні Гілі хотіла відшукати й застерегти людину, на чиїй долоні вона побачила лихий знак. Шукаючи правди, Зора знайомиться з Василем, місцевим майстром лозоплетіння. І розуміє, що їхня зустріч – знак долі. Чи це було кохання? Хто знає. Заради Зори Василь скоїв злочин, тим самим перекресливши власне майбутнє.Через сім років, повернувшись із в’язниці, чоловік намагається позбутися минулого й почати нове життя. Але випадкова світлина зі старої газети змушує Василя змінити свої наміри. Він не зможе знайти спокій, доки не дізнається, яку таємницю забрала із собою Гілі. Що ж насправді сталося з тією, яка жартома називала себе повелителькою ліхтарів?
Денисенко Л. Відлуння: від загиблого діда до померлого: роман / Лариса Денисенко / передм. Г. Гузьо. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. – 320 с.
Донедавна Марта фон Вайхен пишалася своїм корінням: її предок поляг смертю хоробрих під час Другої світової війни й похований десь під Житомиром. Аж раптом дівчина дізнається, що вона – нащадок нациста, який доживав свій вік у божевільні, граючись у єврея. Відлуння минулого кличе її до України, поки її майбутнє блукає вулицями Берліна...
Довгопол Н. Прокляте небо: роман / Наталія Довгопол.
– Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019.
– 384 с.
Середина XVII століття. Київщина. У селі мірилом усього є фізична праця, будь-яка інакшість вважається хибою. Тому мати намагається позбутися Євки ще немовлям. Але стосовно малої доля має свої плани. Дівчинка виживає і потрапляє служити в маєток пана. У неї дар – схильність до астрономії. Вона буквально читає небо, як розгорнуту книжку. Але незабаром у житті Євки з’являється панський вчитель Орест. Потай одружившись, молодята втікають до Києва. Тепер на дівчину чекає довгий шлях випробувань та спокути. Хто залишиться поруч, а хто зрадить? І що скажуть зорі тій, яка єдина вміє їх читати?...
Еміс М. Стріла часу, або Природа злочину: роман / Мартін Еміс; перекл. з англ. Л.
Герасимчука. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",
2020. – 224 с.
Уявіть, що життя починається… смертю. Молодість настає після старості. Прощання передує зустрічі. Абсурд? Ні, історія лікаря Тода Френдлі, що розгортається у зворотному напрямку. Від загибелі внаслідок автокатастрофи десь у США до нацистських таборів смерті в Освенцимі. Невідворотно наближаючись до наймасштабнішого злочину Другої світової – Голокосту. От-от попіл перетвориться на людей і найжахливіший кошмар лікаря Френдлі стане реальністю. Чоловік у чорних чоботах і білому халаті… Мільйони невинних жертв… Моторошне передчуття майбутнього й усвідомлення того, що нічого не можна змінити…
Кокотюха А. Живий звук: роман / Андрій Кокотюха. –
Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. – 288 с.
«Давай втечемо звідси!» – запропонувала журналісту Ігорю нова знайома, співачка Анжела Солнцева. Вони провели ніч в його холостяцькій квартирі. Йдучи, Анжела залишила на дзеркалі відбиток своїх губ. А через годину потрапила в автомобільну аварію. Ігор мчить до неї в лікарню, але Анжела не впізнає його і виганяє геть. Далі – більше: її близькі починають пропадати. Які таємниці приховує Анжела Солнцева? Чому з її ім'ям пов'язують ім'я відомого в кримінальних колах торговця наркотиками? Ігор Варава починає розслідування з ризиком для власного життя.
Косач Ю. Сузір’я Лебедя: роман і повість / Юрій
Косач. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017, – 400 с.
У цій книжці – два майстерні літературні твори блискучого, але вельми контроверсійного українського письменника-еміґранта Юрія Косача.Роман «Сузір’я Лебедя» – це винятковий у нашому письменстві «родинний портрет в інтер’єрі» української шляхетської родини напередодні Першої світової війни. Хоча деякі персонажі цього твору наділені певними рисами реальних членів родини Косачів-Драгоманових, цей роман – не спогади і не історія конкретної родини, а заворожливий узагальнений символ світу «старої шляхетної України» на межі його зникнення в буревіях воєн і революцій ХХ ст.
Повість «Еней і життя інших» присвячена темі української національно-визвольної боротьби в апокаліпсисі Другої світової. І хоча в мереживо фіктивної дії цього твору також вплетено натяки на реальні особи й події того часу (тут, можливо, проявляються не найкращі риси Косача-людини, який мовби вивищує себе через певну гіпертрофовану алюзію на національних світочів), тема повісті Косача універсальніша. Це роман ідей, один з важливих творів нашої інтелектуальної літератури. Це, за своєю суттю, текст філософських роздумів про принципові дилеми збройної боротьби, патріотизму та відповідальності індивіда перед народом і водночас перед особистими взаєминами з найближчими людьми...