пʼятницю, травня 10, 2019

Рокам ніколи пам’яті не стерти

9 травня – незабутня, пам'ятна дата, яка щороку нагадує кожній людині про подвиги і самопожертву її дідів і прадідів. Це величний День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, і водночас,– щемливо-сумний, бо ми знаємо його страшну ціну. Адже, ніщо не коштує дорожче, ніж людські життя, сльози матерів, зламані долі величезної кількості людей і навіть час не може втамувати ту гірку печаль.
Тож, цього сонячного погожого дня, щоб вшанувати безцінний подвиг ветеранів, громада села Любитів зібралась у місцевому Будинку культури на тематичний захід приурочений черговій річниці Дня перемоги, який підготувала й провела директор Будинку культури Симонович Ірина.
Традиційно захід розпочали ведучі, якими стали чарівні дівчата: Демкова Юлія й Тарасюк Ольга.
Школярі, юні аматори сцени напам’ять читали поетичні рядки про війну та про її героїв, які допомогла підготувати вчитель Любитівської ЗОШ Руслана Іванівна.

Наступні учасники заходу: Степанюк Світлана і Шимчук Марія поіменно згадали хоробрих солдатів, які не повернулися з війни й чиї імена навічно вкарбовані на плитах Обеліска Слави
До пам'ятних місць села було віднесено квіти та вінки, а загиблих вшановано хвилиною мовчання. За спочилих також було проведено поминальну Службу у храмі Покрови Пресвятої Богородиці.

Згодом до вітального слова було запрошено голову сільської ради Павлова Віктора Івановича та настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці с.Любитів, Ковельського районного деканату Волинської єпархії ПЦУ протоієрея Івана Оринчака
У своїй промові отець Іван вітав присутніх громадян та бажав всім миру, щоб війна ніколи не торкнулася наших осель, в яких для цього має бути найголовнішим Бог. На завершення мудрого слова, священик зачитав власного вірша про війну, чим вдало доповнив тематику заходу.
Пам'ятний концерт продовжили пісенні виступи учасників художньої самодіяльності, а саме: Ксьондзик Софії, Матвіюк Наталії, Лазарчук Маріанни, Гетьман Зоряни, Шевчук Анни, Домаль Каміли, Мілянчук Олени, Матвіюк Ельвіри, Морозюк Марії, Журанської Вікторії та інших.
Красиво і мелодійно, велично і зворушливо прозвучали такі музичні дарунки: "Перемога", "Хочу жити без війни", "Почни з себе", "Країна дитячих мрій", "Квітуча Україна", тощо.
Та не лише пісні цього дня звучали на честь героїв війни, діти старших і молодших груп старались запривернути увагу глядачів танцювальними номерами й патріотичним флешмобом.
Насакінець, прозвучала пісня "Світ без війни", слова якої пролунали наче заклик для кожного до миру, єднання, порозумінь та закінчення всіх війн. До виконання цього завершального музичного твору, крім солістів, приєднались всі учасники художньої самодіяльності.
А у фойє Будинку Культури на всіх жителів та гостей села чекав гарячий та смачний фронтовий куліш, про приготування якого заздалегідь потурбувались кухарі місцевого кафе "Любисток", спонсором якого став Пархонюк В., а хороша ідея належить працівникам сілької ради.

Також, тут була організована тематична книжково-ілюстративна виставка «В книжковій пам’яті – миттєвості війни і пам'ять поколінь»

За  презентованими книгами та зібраними матеріалами, кожен з присутніх  за бажанням міг заглибитись в героїчну історію нашої країни, яка розкрила весь кривавий і тернистих шлях України від найдавніших часів до сьогодення. А ось пам'ятні фото нагадували обличчя кожного солдата і ветерана Другої світової війни, воїна і героїв АТО, живих і мертвих, всіх хто боровся за волю та незалежність, всіх хто продовжує її здобувати сьогодні. І лише тихі вогники у лампадках нагадували вже заплачену ціну перемоги та миру.

Важливо згадати й про те, що з кожним роком ветеранів й учасників війни все рідше можна побачити на таких заходах. Адже, час швидкоплинний і невблаганний, і більшість із героїв війни вже відійшли у вічність. 


На території Любитівської сільської ради, залишився лише один ветеран, фронтовик, учасник й інвалід війни, житель с. Ворона Чуль Яків Потапович, якого після закінчення всіх урочистостей, вшанували своїм дружнім візитом, квітами, вітальною листівкою наш сільський голова Павлов В. І. та його секретар Горніч М. І.
Світла пам'ять загиблим у боях за визволення, захист честі та гідності рідного народу. Земний уклін героям війни, які зуміли вижити у страшному пеклі ворожих навал та крізь усе життя пронесли любов до Батьківщини. Наш святий обов’язок  зберегти спогади очевидців кривавих років війни для наступних поколінь, бо той, хто знає ціну свободи, ніколи не дасть повторити трагічних помилок минулого.