неділю, вересня 15, 2019

Олена Пчілка – берегиня славного роду


Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач – Драгоманова) – видатна українська письменниця, поетеса, драматург, перекладач, публіцист, науковець, фольклорист і етнограф, перша жінка академік і журналістка, активна громадська і культурна діячка. А ще, Ольга Петрівна – вродлива жінка, ніжна й мудра матір талановитої Лесі Українки, сестра професора, вченого історика Михайла Драгоманова. Ця визначна особистість українського жіноцтва, яка відіграла важливу роль в творенні нашої культури, буде вічно жити в пам’яті свого народу.
Цьогоріч, в Україні проводять безліч заходів присвячених 170-річчю від дня народження Олени Пчілки. Тож, і наша бібліотека не стала виключенням, тут було організовано тематичну виставку «Берегиня славного роду», з матеріалами якої залюбки знайомились читачі книгозбірні.
 А ще, завдяки проведенню обласної літературної вікторини «Душею журавліла до Волині», наші користувачі спробували свої сили, взявши в ній участь.
Мета і завдання вікторини: популяризація української мови та літератури, залучення підростаючого покоління до художнього слова, поглибленого вивчення творів Олени Пчілки, літератури про життя і творчість письменниці.
За умовами вікторини, потрібно було не лише дати правильні відповіді на запитання, а й використати свої творчі здібності та креативно оформити роботу, доповнивши її цікавими поробками (малюнками, вишивками, тощо).
Найкраще це вийшло в учня 6 класу Романюка Владислава, який з допомогою відповідей на дану вікторину, зробив оригінальну книгу про Олену ПчілкуДля створення цієї роботи було використано: лляну тканину, стрічки з українським орнаментом, кольоровий папір та фотографії, клей, картон, тощо.
  
Дану роботу передано в Ковельську центральну районну бібліотеку для дітей, а згодом її відправлять до Волинської обласної бібліотеки для дітей, де буде визначено переможця цієї вікторини. 
Нам лише залишається побажати успіху Владу і всім іншим талановитим учасникам, і нехай переможе найкращий!