четвер, грудня 09, 2021

До уваги читачів: книжкові новинки для всіх і кожному!

Пропонуємо всім читачам ознайомитись з віртуальною виставкою нових надходжень, які надійшли до нашої бібліотеки.

 

Акуратерс Я. Палаючий острів: повість / Янис Акуратерс; пер. з латинської Ліни Мельник; худ. Язепс Пігознис. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2018. – 144 с.

В сюжетну канву повісті лягли ліричні спогади про шкільні роки та перше кохання головного героя, який через багато років, уже зрілою людиною, приїжджає на свою малу батьківщину і проходить напівзабутими стежками дитинства. «Палаючий острів» – перший твір класика латиської літератури Яниса Акуратерса (1876-1937), перекладений українською мовою.

І в мене був свій рідний край…: Хрестоматія української діаспорної літератури для дітей і юнацтва / Укладач М.В. Варданян. – Х.: АССА, 2019. – 704 с.

У хрестоматії зібрані різножанрові твори понад 50 письменників української діаспори, призначені для дітей та юнацтва. Вони охоплюють найбільш важливі для формування особистості теми: патріотизму, збереження національної пам'яті та традицій, віра, набуття досвіду й знань, пізнання рідного краю й відкриття чужого, невідомого досі світу. Серед авторів, твори яких увійшли до хрестоматії - Іван Боднарчук, Іван Багряний, Володимир Винниченко, Петро Волиняк, Богдан Гошовський, Василь Дубина, Роман Завадович, Богдан Лепкий, Ольга Мак, Юрій Тищенко-Сірий, Леся Храплива-Щур, Дмитро Чуб тощо. Видання призначене для учнів середніх шкіл, учителів, батьків, а також для всіх, хто цікавиться літературою української діаспори та вихованням молодого покоління засобами художнього слова.

Корсак І. Отаман Чайка. Немиричів ключ: романи / Іван Корсак. – К.: Ярославів Вал, 2020. – 320 с.

Вони обидва прагли самостійної Української держави – і поляк з українським серцем Міхал Чайковський – шляхтич, який вирішив бути козаком, і українець з «паспортом» шведської лояльності Іван Немирич, права рука гетьмана Івана Виговського, видатний дипломат, канцлер Великого князівства Руського, автор проекту Гадяцької угоди. Кожен хотів урятувати цю землю по-своєму і в різний час. Одначе – рівнозначно жертовно і віддано. Обидва хотіли відірвати Україну від Московії. Обидва ризикували задля цього життям. Обидва видатні діячі нашої історії оживають у романах Івана Корсака.

Корсак І. Тиха правда Модеста Левицького. Капелан армії УНР. Гетьманич Орлик: романи / Іван Корсак. – К.: Ярославів Вал, 2021. – 500 с.

Твори Івана Корсака – це завжди сенсаційний історичний матеріал про малознаних і недооцінених діячів української минувшини, про події, що залишилися поза нашою увагою через тенденційне трактування або й замовчування радянських історієписців. Вдаючись до літературного прийому “воскресіння” забутих діячів, автор пропонує зануритися в реалії України різних епох – від часів життя Григора Орлика, сина легендарного Гетьмана Війська Запорозького, й аж до визвольних змагань ХХ сторіччя.

Осійчук О. Айхо, або подорож до початку: роман / Орест Осійчук. – Луцьк: Видавництво «Синя папка», 2017. – 384 с. 

Даремно дід Радо ховає онука в затишному будиночку край лісу. Даремно не розкриває таємниць минулого, бо це не вбереже від його раптового нападу. Айхо, чотирнадцятирічний, трохи боязкий хлопчина, опиняється в серці давньої боротьби між добром і злом Храмом Темних і Орденом Геліонатів. І щоб захистити близьких, знайти Обраного та вберегти світ Узбережжя від Найдревнішої Тіні, він змушений зробити непростий вибір... «Айхо, або Подорож до початку» – це перша книга серії романів, де кожна нитка-загадка веде до головної таємниці. Це історія хлопчика Айхо, який одного дня зрозуміє, що сильним людину робить не меч у руці, а добре серце.

Форманюк Е. Срібло і світло: поезія / Еліна Форманюк ; худ. Т. Ю. Форманюк. Луцьк: ПВД «Твердиня», 2020. 80 с.

«Срібло і світло» – друга збірка волинської поетки Еліни Форманюк. У книзі поезії є інтимна і соціальна лірика, верлібри й римовані форми, роздуми та сповіді. Авторка намагається експериментувати з формами, образністю і багатошаровим контекстом.