пʼятницю, лютого 13, 2015

На крилах любові


  
    Незважаючи на те, що на дворі холодний та морозний місяць лютий, ми все одно його любимо за найромантичніше свято у році – День Святого Валентина, або ж  День усіх закоханих. Цього дня ми відкриваємо свої люблячі серця для найщиріших почуттів і залюбки поринаємо в його теплу атмосферу.
Світле почуття любові буває різноманітним. Воно може бути до Батьківщини, матері, дівчини чи хлопця. У нашій бібліотеці, звичайно, також живе велика любов до наших відвідувачів, а в них – до книги та читання. Саме тому, напередодні свята, для юних школярів бібліотека організувала розважальний та змістовний захід «На крилах любові».
Спочатку, бібліотекар Дрозд І. Ю. познайомила слухачів із історією цього свята: його легендами та цікавими фактами. Також, діти почули цікаву розповідь про традиції відзначення Дня Святого Валентина у різних країнах світу та найпопулярніші подарунки, які прийнято там дарувати. Ми теж не могли залишити наших гостей свята, без символічно-традиційних подарунків, тому підготувавшись заздалегідь, зробили для кожного пам’ятні «валентинки». Несподівано і надзвичайно приємно було отримати у відповідь такі ж святкові листівочки-сердечка і почули зворушливі привітальні слова від наших читайликів. Ну, а далі свято перетворилося на захоплююче та веселе дійство, де діти активно приймали участь у різних конкурсах, іграх, вікторинах.
    Першим був конкурс «Знайди свою половинку», в якому кожен із бажаючих хлопчиків мав знайти собі дівчину для виконання наступних умов та вказівок. Але спершу, новоутворені пари мали попередньо «налагодити теплі стосунки». Тож, хлопці, взявши на себе роль справжніх джентльменів, заходилися говорити чарівним обраницям безліч компліментів, і той учасник, хто знайшов найбільше потрібних слів, став переможцем.
    У свою чергу, наші милі та ще зовсім юні леді, почувши про себе багато щирих та приємних слів, вирішили відповісти своїй сильній половині. В цьому бажанні їм допоміг другий конкурс «Портрет коханого», і хоча більшість малюнків, вийшли жартівливими, це нікого не образило, а навпаки, тільки додало всім веселого настрою. 
В той час, коли маленькі художниці творили свої кумедні шедеври, глядачам теж не довелося сумувати, бо на них чекала тематична вікторина «Ерудит». Бібліотекар зачитувала романтичні уривки із відомих творів, а діти мали здогадатись, його назву та головних героїв про яких йдеться у тексті.
Наступний конкурс «Назви пару» мав на меті нагадати чи познайомити усіх присутніх із великою кількістю закоханих персонажів, які живуть на сторінках улюблених книг. Більше того, діти мали поєднати їх так, щоб утворилася відома кожному активному читачу, літературна пара. Наприклад: Кай і … (Герда), Ромео і… (Джульєтта), Майстер і … (Маргарита).
   Далі відбулася гра під назвою «Ще раз про кохання», умови якої були дуже простими: потрібно було назвати якомога більше літературних творів про кохання. І так як більшість присутніх дітей є постійними читачами бібліотеки, то з цим завданням вони впорались досить легко та швидко, бо кожен гравець називав свої улюблені казки, повісті, оповідання.
Не менш цікавим був конкурс «Пантоміма», під час якого усі його учасники проявили неабияку акторську майстерність, демонструючи мовою жестів, потрібне їм слово.

 
По завершенню свята, на усіх присутніх чекала смачна та солодка винагорода за всі докладені зусилля та старання.
Також, до уваги дітей була представлена цікава романтична виставка літератури "Світ починається з любові", ознайомившись з якою, можна дізнатись про нові захоплюючі та неймовірні історії кохання.
Свято минуло, залишивши після себе гарний настрій, позитивні емоції, щирі усмішки дітей та добрі спогади, які так дорогі серцю.
Ми раді всіх вітати
З таким чудовим днем,
З таким чарівним святом
Що зближує людей!
 В цей день любов та радість
З’єднують серця,
Коханню вічно жити
Нема йому кінця!