вівторок, січня 30, 2024

Країни дитинства Всеволода Нестайка

 30 січня 1930 року в Бердичеві народився Всеволод Нестайко, який є одним із найпопулярніших у світі дитячих письменників. За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України.

Тож, з нагоди дня народження письменника та 65-річчя видання його знаменитої книги «У Країні Сонячних Зайчиків» в нашій бібліотеці створено тематичну виставку «Країни дитинства Всеволода Нестайка». На виставці представлено багато книг із безліччю захопливих та повчальних історій, пригодницьких оповідань та казок, які особливо будуть цікавими дітям та їх батькам.

Коротко про письменника.

Свій творчий шлях Всеволод Нестайко починав у дитячому журналі «Барвінок», де друкувався разом з іншими класиками – Юрієм Яновським, Павлом Тичиною, Наталею Забілою, Максимом Рильським.

У 1956 році побачила світ збірка оповідань письменника під назвою «Шурка і Шурко», а через два роки – казкова повість «У Країні Сонячних Зайчиків», якій зараз виповнилось 65 років.

Найвідомішими книгами Всеволода Нестайка стали: підліткова трилогія «Тореадори з Васюківки», казкова повість «У Країні Сонячних Зайчиків», оповідання «Одиниця з обманом»«П'ятірка з хвостиком»«Загадка старого клоуна» та багато інших. Книги В. Нестайка перекладені 20-ма мовами світу.

1979-го року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена, як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Помер Всеволод Нестайко 16 серпня 2014 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі. На похорон сотні киян взяли із собою дзеркальця, щоб провести улюбленого письменника сонячними зайчиками.