пʼятницю, серпня 19, 2016

Село моє накраще в світі


    Україна, – сильна, багата, квітуча і волелюбна країна. Зелені ліса, безкраї лани, квітучі поля і, звичайно ж, гостинні люди – це все наша прекрасна Батьківщина, яка цього річ відзначає своє 25-річчя.
   Вже доброю традицією у мальовничому селі Любитів стало відзначати одночасно свято Спаса та День села приурочений Дню Незалежності України.
   Чудова сонячна погода з самого ранку сприяла зібранню великої кількості місцевих жителів та гостей біля стадіону, де відбувались спортивні змагання.
      Після тривалих та виснажливих конкурсів, в яких учасникам вдалося продемонструвати свою силу, швидкість, витривалість та командний дух, на всіх чекало 100 літрів смачного козацького кулішу, який додав нові сили та відновив втрачену енергію.
       Також, неподалік можна було придбати апетитний шашлик, морозиво та іншу смакоту. 
 В цей же час, наші наймолодші мешканці села весело бавились у різнобарвному надувному містечку, катались на машинках та казковому паровозі  
 Ці та інші забави, які замовив наш сільський голова, протягом усього дня тішили непосидючу малечу. Та не лише діти, а й кожен охочий міг знайти собі розвагу по душі. 
Наприклад: спробувати свої сили на перекладині чи постріляти у тирі. А улюбленим місцем для пам’ятних фото стала декорована експозиція «В гостях у мельника», про облаштування якої заздалегідь потурбувались працівники сільської ради.

Гостинно закликали присутніх й бібліотечні виставки-інсталяції, що розмістилися у фойє Будинку культури. На сторінках книжково-ілюстрованих виставок під символічними назвами «Волинь – це Полісся перлина, твоя і моя Батьківщина» та «Гріє душу село, моє рідне село» можна було ознайомитись із історією нашого рідного краю, почитати про Україну, її тернистий шлях до Незалежності від найдавніших часів козаччини до сучасної АТО та її героїв.
Також, тут були представлені не лише книжкові видання, а й тематичні папки з фотографіями, де зібрана інформація про Любитів, його пам’ятки, природу та визначних постатей рідного села. Цікаві вирізки з періодичних видань про здобутки та перемоги любитівців зібрані і подаровані односельчанкою Борисюк А. Г. І всю цю літературу вдало прикрашали сучасні вишиті рушники (Кущик Г.В.), плетені серветки та скатертини (Сапіги А.А.), численні дитячі роботи з бісеру, дощечки з малюнками виконані технікою з випалювання по дереву та інші, не менш цікаві роботи.
Друга частина виставки присвячувалась давньому українському селу, його побуту, що знайшов своє відображення у простих, але вже давно забутих повсякденних речах, знаряддях праці та інших дрібничках, таких як: музична радіола, утюги, керосинові та масляні лампи, коворотки-прялки, самовари, глиняний посуд, старовинні годинники та шкатулки, вишиті картини, рушники та скатертини із бабусиної скрині, тощо. Все це створювало єдину композицію затишної української оселі, що є невід’ємною часткою нашої культурної спадщини та духовності.
 
Далі для мешканців села та гостей аматори сцени Любитівського Будинку культури підготували святковий концерт. А розпочалося все із вітального слова ведучої Поліщук К
Згодом, до найщиріших побажань приєдналися присутні представники влади, а саме: сільський голова Павлов В. І., голова Ковельської райдержадміністрації Козак В. Н., представник польської делегації вуйт гміни Пухачув Адам Гжесюк. У своїх виступах вони вітали всіх зі святом та бажали всім міцного здоров’я, довголіття, селу – процвітання та розвитку, Україні – сили, волі та перемоги, дякували усім захисникам нашої Вітчизни
  
Від учасників художньої самодіяльності до Обеліска Слави були віднесені корзини квітів, а словами пам'яті та хвилиною мовчання вшановано Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО, які загинули в боротьбі за незалежність України.
Серед інших гостей були присутні: заступник голови Ковельської районної ради Пасенковський О. С., начальник відділу культури Ковельської райдержадміністрації Матяшук Т. І., директор Ковельської ЦБС, заслужений працівник культури Божик Г. М. та помічник народного депутата України Стапана Івахіва Маленицька Н. Д., яка від імені фонду «Патріот Волині» привезла шкільні ранці для першокласників багатодітних родин та 7 подарунків для лотереї.
 

За доброю українською традицією шановним гостям юні учасники дійства вручили запашні короваї.
Користуючись нагодою, своїм мудрим слово поділився настоятель храму Святого Миколая Чудотворця в с.Колодяжне отець Іван та благословив на все добре присутніх в залі парафіян. 
Не забули відзначити й учасників ранішніх спортивних змагань, кращі з яких отримали грошові винагороду.
 



Ну, а далі зі святкової сцени для всіх слухачів лунали музично-вітальні композиції у виконанні юних талановитих аматорів сцени, дуетів, вокалістів, вокально-інстументального чоловічого гурту, художнім керівником якого є Поліщук С.Ю. 
 
Добрими словами були згадані ті односельчани, які своєю сумлінною працею зробили значний внесок у розвиток села та країни в цілому. Також, було названо наймолодшого і найстаршого жителів села та найміцнішу сімейну пару, яка довгі роки проживає у щасливому шлюбі. На їх честь прозвучала душевна пісня у виконанні подружжя Людмили та Сергія Поліщуків.
Свої творчі здібності вирішили продемонструвати й аматори художньої самодіяльності села Рокитниця, які також пригостили гостей власним короваєм і подарували всім музичні дарунки. 
  
 
     Завершився святковий вечір розіграшем 312 безпрограшних лотерейних квитків, які можна було придбати напередодні у місцевих торговельних точках.
      Серед бажаних подарунків були: 45 мішків із зерном, 4 поросят, вівця, коза, квочка з циплятами, харчові продукти (мед, яйця, сметана, торти), посуд, сувенірні набори, чайники, сковорода Тефаль, мікрохвильова піч, праски, фен, пледи, тюлі, рушники та багато іншого. 
 Особливу подяку висловлюємо спонсорам свята, які надали значну допомогу у проведенні Дня сіл територіальної громади Любитівської сільської ради, а саме: ВКП «Каскаду-Плюс», МП «Пролісок», СТзОВ ім.Лесі Українки, ТзОВ «Будсервіс», ВП «Форес», Ф/Г Фасти, Ф/Г Руслана, Ф/Г Іванна, Ф.Г. Форса;
 підприємці: Добиш Юрій Васильвич, Сачук Вікторія Вікторівна, Король Тетяна Миколаївна, Борбенчук Олена Олександрівна, Морозюк Тетяна Філімонівна, Жилка Галина Макарівна, Тарасюк Ігор Миколайович,Чуль Ярослав Філімонович, Демчук Олександр Олександрович, Кущик Руслан Романович, Рачук Юрій Володимирович; 
знатні господарі: Шайнюк Олександр Петрович, Глущук Василь Павлович, Павлова Антоніна Миколаївна, Юзьков Ростислав Іванович, Кімлайчук Михайло Петрович, Солодовнік Петро Іванович, Хижняков Леонід Миколайович, Залузька Людмила Володимирівна, Кашик Віталій Іванович, Бондар Олександр Сергійович, Каленюк Степан Степанович, Пархомчук Леонід Олександрович, Мох Анатолій Макарович, Матвіюк Аліна Петрівна, Матвіюк Петро Львович, Мельничук Григорій Володимирович, Сорока Володимир Миколайович, Солодовнік Віктор Петрович, Васюра Сергій Ростиславович, Сокол Сергій Сергійович, Демчук Тамара Олександрівна, Кушнирук Віталій Федорович, Ярмоленко Богдан Володимирович.
Закінчилося святкове дійство «живою» музикою, на якій виконувались різножанрові пісні. Тривала запальна дискотека під відкритим вечірнім небом стала чудовим завершення цього прекрасного свята.
Всі мешканці села були щиро вдячні сільському голові Павлову Віктору Івановичу та іншим організаторам за чудовий настрій, яскраві враження та гарні емоції, що надовго залишаться у їхніх спогадах.