неділю, вересня 02, 2012

Осінній час, прекрасний час, коли ідуть у перший клас...
   Осінь ніжно розпустила,
                        Фарби різних кольорів
                         І ласкаво запросила,
                                                    знов до школи школярів.               
   Відлетіло літечко. І знову вересень покликав до школи…І знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками шкільного дзвоника…І знову вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх квітів.Так, наш край, наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості.
      Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління.Ностальгічні погляди дорослих, смуток і радість – переплелися воєдино.Цей день завжди яскравий, насичений емоційністю, хвилюючою атмосферою,сповнений нових надій.
     День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першоклашки з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань, а новоспечені студенти вперше вступають у доросле життя.
    Через багато років ми з ностальгією і найтеплішими почуттями згадуємо цей знайомий з дитинства запах осінніх квітів, приємні клопоти щодо купівлі обновок до        1 Вересня.
    Крізь роки чуємо привітальні слова директора школи і бачимо щирі посмішки вчителів та щасливі очі молодих батьків. Невже знайдеться хтось, хто хоч раз у своєму дорослому житті не хотів би навіть на хвилинку знову потрапити у свій світлий клас і знову підняти руку, щоб відповісти на запитання вчительки.
      Новий 2012  навчальний рік розпочався урочистими заходами і в Любитівській ЗОШ. Голосно звучала  урочиста музика, звідусіль лунали теплі привітання і кожне людське серце, хвилюючись відгукувалося на заклик першого дзвінка. 
    Першою всіх привітала із Днем знань директор Любитівської ЗОШ Чуль Вікторія Федорівна, яка також, подякувала благодійникам, місцевим органам влади та батькам у  допомозі та підготовці школи до нового навчального року.
    Особлива увага приділялася, звичайно, першокласникам, які вперше сядуть за шкільну парту. Перший день перебування в школі для них – значна подія. Тому особливо цінно, щоб він запам’ятався дітям як важливий день, з якого розпочинається багато несподіваних відкриттів, захоплюючих зустрічей, цікавих вражень.
Для решти учнів цей день також був наповнений різноманітними святковими подіями. Це своєрідний старт нового навчального року, нового освітнього процесу.
     На святі були присутні гості, які в свою чергу звернулися до школярів з вітальним словом та щиро побажали їм успіхів у новому навчальному році. Школі та її учням було подаровано багато цінних та корисних подарунків. Серед численних корисних подарунків особливо значущим подарунком став шкільний автобус, який слугуватиме учням, що доїжджають із сусідніх сіл.

Завершилося свято веселою мелодією шкільного дзвоника, що запрошував усіх школярів на перший урок.
         
 
    Ніколи не лишається осторонь і сільська бібліотека, бо на ганку книгозбірні учнів та студентів зустрічають привітні бібліотекарі, які завжди готові допомогти у навчанні та освіті.
    Учні отримали вірних помічників у навчанні – підручники, але цього замало, щоб осягнути всю глибину складного навчального процесу. Хочеться згадатимудрі слова: «Нехай знань колоссям проростає стежина, по якій йдете сьогодні ви – школярі».
       Тож, на допомогу тим, хто вчиться, протягом  вересня та напередодні Дня знань бібліотека проводила акцію "До школи з книжковим букетом", до якої увійшли: експрес-виставка «Сходинка до знань», «Першокласнику!Знайомся та вивчай», «Сьогодні ви вивчаєте».  
   Особливу увагу читачів привернула книжкова виставка «Ласкаво просимо до країни Знань», з допомогою якої швидко можна віднайти потрібну інформацію, знайти відповідь на безліч запитань.
    Не залишилась поза увагою і книжкова виставка «Вчиться вересень читати», а також, свій новий навчальний рік юні читайлики розпочали з того, що вибрали для себе у бібліотеці  книжки, які не входять у навчальну програму, але є не менш цікавими та корисними для розвитку маленьких школярів.
   Цього ж дня, усі бажаючі школярі здійснили Інтернет-мандрівку до країн світу, в яких проводиться це свято, дізналися про історію виникнення свята «Першого вересня», традиції та особливості святкування в інших країнах.
    Отже, новий навчальний рік розпочався на гарній ноті, сподіваємося, що кожен подальший день і для бібліотекарів, і для читачів буде  світлим та плідним.   
    Адже, бути розумним і при цьому поповнювати свої знання постійно – це не лише корисно, але й модно протягом багатьох віків та поколінь. Гарним підтвердженням цього є славетні люди, які досягли чималих вершин, завдяки своїм знанням, про що свідчать їх численні вислови:«У школі не можна всьому навчитися — потрібно навчитися вчитися»,— Мейєрхольд; «Освічена людина відрізняється від неосвіченої тим, що ніколи не вважає свою освіту закінченою»,— К. Симонов та багато інших народних та світових мудростей.
     У цей день хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до освіти.Усім, хто в цей День прийде до навчальних закладів здобувати знання, бажаємо здійснити свою мрію, досягти своєї мети у житті, нехай навчальний рік буде легким та успішним, пройде цікаво та плідно, у взаєморозумінні з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. Будьте завзятими і наполегливими, старанними, цікавими до усього незвіданого. Нехай скарбничка ваших знань поповнюється щоденно.
    Також бажаємо, невичерпної енергії при здобутті нових знань, відмінних оцінок вам усім на уроках і доброго читання на дозвіллі!
    Пам’ятайте, Ви наше світле майбутнє, гордість батьків та рідної країни!