понеділок, квітня 26, 2021

Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі...

Сьогодні, 26 квітня виповнилося 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. В історії ядерної енергетики, аварія яка сталася, вважається однієї із найбільших техногенних  катастроф в історії людства, а також, є найбільшою як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок й захистили людство від подальшого розповсюдження радіації.

Тож, щоб згадати уроки історії, вшанувати безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії, в нашій бібліотеці пройшла година-реквієм «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі».

Ведучі заходу Шевчук Анна та Морозюк Марія (директор Бк с. Любитів) розповіли слухачам про той страшний день та події, що змінили життя багатьох людей назавжди.

Далі дівчата Гетьман Зоряна, Домаль Каміла та Хомюк Анастасія прочитали зворушливі вірші.

Під час заходу, поіменно було згадано імена перших загиблих ліквідаторів аварії. Потім, присутні запалили свічки та вшанували всіх жертв катастрофи хвилиною мовчання.
 
Доречним доповненням заходу стали тематичні відео та виставка літератури «Гірчить Чорнобиль крізь віки».

 

Знати і пам’ятати сміливих ліквідаторів аварії, засвоїти уроки Чорнобильської трагедії, щоб вона ніколи не повторилась – наш святий обов’язок!

Виставка подарованих книг "Книги з добрих рук".

 23 квітня, світ відзначив Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів, всіх книголюбів та тих, хто причетний до книжкової справи.

Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення в читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку суспільства

Нещодавно, наша бібліотека отримала чудовий книжковий подарунок від наших постійних читачів: Шмідт Світлани та Поліщука Василя (настоятеля Свято-Покровської церкви). Важливо сказати, що саме ці відвідувачі книгозбірні роблять нам такі щедрі дарунки вже не вперше, за що ми їм безмежно вдячні.

Тож, до Всесвітнього дня книги та авторського права, ми створили тематичну виставку «Книги з добрих рук».

На даних світлинах можна побачити нові цікаві книги із захоплюючим та інтригуючим сюжетом, життєвими історіями, які вже знайшли своїх читачів. Тож, поспішайте завітати до нас, щоб обрати щось для себе!