середу, грудня 19, 2012

Ой, хто, хто Миколая любить...

Ой, навіяли сніги, що й до доріг не видко
Замітає всі стежки, замітає швидко!
Вже Святий Микола з неба поспішає,
Він  про добрих діточок в цілім світі дбає!

       День Святого Миколая, відзначають щороку 6 грудня за старим стилем (церкви, що користуються Григоріанським календарем) та 19 грудня за новим стилем (церкви, що користуються Юліанським календарем). І малеча і дорослі, усі  з нетерпінням чекають на це свято.
  Щороку приходить Святий Миколай у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких діток цей день стає чарівною казкою, коли Святий невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці.   
Через поле, через гай
Йде до діток Миколай.
У білесенькій торбинці
Він для всіх несе гостинці.
Та що ми знаємо про Святого гостя, на котрого так чекають діти? 
В Україні Cвятого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. Кажуть, що напередодні свята нічний гість – Микола-Чудотворець всю ніч пече печиво для дітлахів. Саме тому ті солодощі, знайдені малюками під подушкою, і називають «миколайчиками». Адже, діти вірять, що за їхню слухняність, старанність, та працьовитість отримають хороші подарунки.
А ще у народних легендах та переказах Cвятий Миколай постає як покровитель рибалок, заступник від стихійних лих, небезпек із степів, опікун диких звірів, мандрівників та мореплавців. Усе встигнути зробити він не міг, тому вважалось, що йому повсякчас допомагають  ангели.

З історії відомо, що Святитель Миколай жив приблизно в III-IV ст. у Малій Азії  до Різдва Христового у заможній та побожній родині. У народі його прозвали Миколою Угодником, оскільки він прославився як угодник Божий, бо усе своє життя присвятив справі милосердя. З дитинства не цурався знедолених та скривджених, а ставши дорослим, обрав священицький шлях. З часом він стає архієпископом. Отримавши після смерті батьків спадок, він роздав його бідним та нужденним. Саме тому ще за життя його почали називати «батьком сиріт, вдів та знедолених». Він постійно  допомагав та обдаровував багатодітні родини, бідних та хворих.

Про його щедрість ходили  легенди. Своїм милосердям Миколай заслужив винагороду Бога благодать творіння чудес, а люди нарекли Чудотворцем. Після смерті його було визнано Cвятим, бо його мощі збереглися нетлінними, вони зцілили тисячі людей.
На наші українські землі культ Cвятого Миколая приходить разом із християнською вірою на  його честь святого збудовано багато храмів, до найдавніших з них належить церква Cвятого Миколая у Львові, а також, жіночий монастир у Києві. Відомі його чудотворні ікони. Надзвичайно шанували цього угодника Божого запорізькі козаки. Також, у народі ходять численні приказки та прислів’я: «Попроси Миколу, і він скаже: Спасу», «Хвали зиму після Миколиного дня», «Немає для нас більшого поборника за Миколу»; складено багато пісень, зокрема: в українському фольклорі відома пісня «Ой, хто, хто, Миколая любить».

Ой, хто, хто Миколая любить,
Ой, хто, хто Миколаю служить,
    Тому святий Миколай,      
На всякий час помагай,   
Миколай!
 Серед авторських пісень «Миколай Бородатий» відома пісня українського рок-гурту «Плач Єремії».
Шанують цього святого не тільки в Україні. На честь Миколая в усьому християнському світі збудовано чимало храмів. У Франції і Німеччині також є понад 2 тисячі, а в Англії близько 400 церков, які названо в честь Миколая.
 Більше дізнатися про Cвятого Миколая-Чудотворця можна у нашій бібліотеці, скориставшись безкоштовним Інтернетом
 Тут можна віднайти цікаві факти з історії походження свята, дізнатися про життя Cвятого Миколая та його благородні справи, а також, послухати чудові пісні, подивитись захоплюючі відео, віднайти вірші та побажання про свято і до свята, щоб порадувати своїх близьких, рідних, знайомих.
Наслідуймо ж і ми добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх. Зі святом Вас, шановні наші користувачі!
Затамуйте, друзі, подих: Миколай сьогодні ходить.
У віконце заглядає, подарунки підкладає.
Звечора повірте в диво, ну а зранку вже сміливо
Під подушку заглядайте і дарунки забирайте!