четвер, серпня 05, 2021

участь в ІІІ етнофестивалі "На гостини до Лесі"

1 серпня 2021 року відбувся третій етнофестиваль «На гостини до Лесі». Традиційно, зустріч гостей та урочисте відкриття етнофестивалю відбулось у Колодяжному, де довгі роки проживала славетна Леся Українка з родиною.

Згодом, святкове дійство продовжилось в урочищі «Нечимне», де були представлення старостинськими округами нашої громади традицій, звичаїв, елементів побуту, одягу, народних частувань.

Старости сіл разом із працівниками культури та бібліотекарями облаштували невеличкі господи у наметах, в яких кожен поділився народними надбаннями, що чудово доповнили і передали атмосферу давніх часів. 
Цьогоріч, до участі в святковій програмі фестивалю приєднався й наш Любитівський старостинський округ.

У своїй господі ми представили: старі рушники, серветки, доріжки з «бабусиної скрині», вишиті лляні сорочки та сукні, давні кухонні та побутові приладдя, і звичайно ж, смачні українські народні страви для частування гостей дійства.

Також, для всіх присутніх було проведено екскурсію, організовані музично-фольклорні виступи артистів, етно-вистави, цікаві зустрічі та нові знайомства із поетами, громадськими діячами, що на «лісовій» сцені залюбки ділились досвідом своєї творчої діяльності. 

Всі гості та учасники заходу отримали безліч позитивних емоцій, незабутніх вражень та піднесений настрій.