понеділок, травня 24, 2021

Вишиванок краса дивовижна

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти давні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. 

Щорічно, у третій четвер травня, кожен громадянин одягнувши вишиту сорочку може сповна відчути себе українцем, показати не лише красу вишиванки, а й власну культурну освіченість та національну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту та інших оберегів. 

Підтримуючи гарну традицію, в Любитівській бібліотеці відбулося свято "Вишиванок краса дивовижна" приурочене до Дня вишиванки.  

В цей день до книгозбірні завітали юні відвідувачі у своїх білосніжних вишиванках з яскравими квітами та орнаментами.

Під час заходу, із вуст ведучих Софії Готь та Анни Романюк, присутні діти більше дізналися про історію української вишивки, почули про давні звичаї та обряди, легенди та цікаві факти пов'язані із цим народним мистецтвом


Свої знання учасники заходу мали нагоду проявити під час інтелектуальної вікторини «Вишивана моя Україна», а також під час відгадування цікавих ребусів, шарад, прислів’їв та приказок, численних пізнавальних ігор та забав.

 

Доречно і неабияк приємно було почути декламацію поезій з вуст наших читачів, а саме: Романюк Анни, Герасимчук Ліни, Сачук Станіслава, Романюк Владислава, Антонюк Яреми, Готь Софії, Томашевич Олександри, Власюк Анастасії.

А ось завдяки підготовленим виставкам-інсталяціям «Українські вишиванки – наче райдуги світанки», малі та дорослі відвідувачі цього дня, мали чудову нагоду побачити красу сучасних вишиванок, вишитих чоловічих сорочок та жіночих суконь «з бабусиної скрині»

Що стосується тематичної літератури, то у книгах та журналах всі охочі могли познайомитись із представленими зразками українських вишиванок різних регіонів, знайти символіку й значення орнаментів чи модні ескізи вишивок. 

На згадку про чудово проведений час, всі учасники свята зробили яскраві пам’ятні світлини та долучилися до флешмобу с. Колодяжне "У вишиванці громада".

Щиро дякуємо всім дітям за активну участь в даному заході. І пам’ятаймо, що наша національна пам'ять, культура, звичаї і традиції народу, надзвичайно важливі, і лише ми можемо їх зберегти та передати нащадкам.