четвер, листопада 02, 2023

Увага! У нас книжковий листопад.


Дорогі читачі! Презентуємо Вашій увазі наш книжковий листопад новинок, який буде цікавим як дорослим читачам так і дітям. 

Тож, дивимось, обираємо та читаємо!

   Гнатко Д. Він звав її Сандрою: роман /Дарина Гнатко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2022. – 336 с.

Полтавщина, 1943 рік. Олександра кохала палко. Все ладна була віддати за теплий погляд Мишка, але він обрав іншу. Хоча навіть його весілля й народження діточок не загасило почуттів дівочих. На селі за її спиною перешіптуються — більше тридцяти років живе, а чоловіка досі не знайшла, дітей у школі вчить, а сама жіночого розуму не має! Була б розумна, давно на залицяння Тимка, місцевого старости, відповіла б і горя не знала б. Особливо зараз, коли в селі на постій німці зупинились.
Вибору в Олександри немає, змушена німецького полковника Еріка фон Маєра в дім пустити. Страшно їй, бо що може проти нього? Та ворог виявляється людиною. І в серці Олександри розквітає почуття. Заборонене, осуджуване, прокляте, але таке солодке…

 

   Кір’ян О. І гойдалка злітає знову: роман / Оксана Кір’ян. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2022. – 400 с.

Наталія Ошатна після смерті чоловіка всю любов дарувала доньці Ларисі. У важкі часи безгрошів’я намагалася утримувати себе та її, як уміла. А коли Лара завагітніла, вмовила не брати гріх на душу й зберегти дитинці життя. Так народилася Надійка. Згодом Лариса їде за кордон, сподіваючись знайти щастя там. Бабуся й онука залишаються вдвох. Чи пробачать вони Ларі втечу? Доля приготувала кожній непростий шлях.

   Саліпа О. Без права повернення: роман / Ольга Саліпа. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2023. – 368 с.

1960 рік. Брати Петро і Семен Луцики звільнилися з таборів ГУЛАГу, проте й далі скніють у спецпоселенні в Сибіру як "мінусники". Прагнучи повернутися на батьківщину, до дружини Сабіни та дітей, Петро з двома товаришами вирішують утікати. Однак спроба втечі виявилася невдалою. Чи міг Семен зрадити й підставити брата, адже поміж чоловіками задавнена недовіра? А тим часом у Гусятині з вини Семенової дружини, акушерки Степанії, гине дитина члена партії, і, щоб порятувати себе, жінка перекладає провину на Сабіну… Однак прийде час кожному віддавати борги, розплачуватися за скоєне чи навпаки - повертати втрачене. Час справедливості і спокути… 

   Саліпа О. Дерево роду: роман / Ольга Саліпа. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2022. – 352 с.

Кінець XIХ століття. Двоє братів, Богдан та Іван, колись захопилися однією жінкою - повією Магдою. Минули роки. І вже Іванові сини, Петро й Семен, спалахують таємною жагою до однієї дівчини Сабіни. Час великих історичних зламів і громадянських війн. На полі битви проливається українська кров у бою під Крутами. Петро стає до лав Галицької армії. Семен страждає від мук нерозділеного кохання та ненависті до власного брата, поки не зіштовхується з колишньою коханкою батька - тією самою фатальною блудницею Магдою. У серці спалахує заборонена пристрасть. За спинами братів чатують НКВДисти та зрадники, країна здригається від зламних подій. Крізь тонкий серпанок прорвуться темні гріхи батьків і синів - помилки, які спокутувати дітям дітей. Історія, що почалася з ненависті, триватиме ще не одне покоління.

   Талан С. Коли минуле попереду: роман / Світлана Талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2023. – 304 с.

Поліна – успішний модельєр і просто приваблива жінка. Надто рано ця трудолюбна і смілива красуня пізнала самотність і втрати, але, подолавши чимало крутих сходинок у своїй житті, спромоглася виконати всі обіцянки, дані покійним батькам. Нарешті Поліна змогла зустріти і справжнє кохання – треба лише зовсім трохи зачекати, і вони з Євгеном будуть завжди разом. Проте, майбутнє, як і минуле, приховує чимало скелетів у шафах, і не всі сторінки життя вдається перегорнути остаточно.

   Чайковська Н. Очевидець: роман / Наталія Чайковська. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2023. – 224 с.

Щасливе, сите та заможне життя скінчилося, коли до села прийшли комуністи. Омелян був тоді ще малий. Батько хлопчика відмовився вступати до колгоспу, і за це їх одразу охрестили ворогами. Комуністи почали хазяйнувати в селі: розграбували церкву, спалили Біблію та ікони. Сказали, що Бога більше немає, а отця Олександра вислали до Сибіру. Настав час панування диявола. Чорною кістлявою марою на село невідворотно сунув Голодомор. А маленького Омеляна та його родину чекали страшні, нелюдські випробування. Моторошний голод, звіряче виживання, неспокутувані чужі гріхи. Нелюди з червоними зірками хотіли, щоби ніхто ніколи не дізнався правди. Але залишиться очевидець. І він ніколи не зможе забути те, що пережив.                       

   Оповідання для дітей: [для дітей дошк. та мол. шк. віку] / уклад. Карпенко Ю. М./ тексти Кравець Г. – Київ: ТОВ «Видавництво Глорія», 2022. – 64 с.: іл.

Шановні батьки! Книга «Оповідання для дітей» прекрасно підійде вашій дитині для першого самостійного читання, адже вона містить невеличкі цікаві та повчальні оповідання для розвитку, які неодмінно їй сподобаються. Оповідання надруковані великими літерами та мають кольорові ілюстрації. Цю книгу можна взяти з собою в дорогу, на прогулянку і читати разом з друзями!

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку. 

    Стронг Д. Гармидер у школі / Джеремі Стронґ. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2023. – 192 с. 

Як?! До Вашої школи ще й досі не завітала міс Гармидер? Спробуйте попросити про це вашого директора – адже міс Гармидер зазвичай працює вчителем на підміну. Ніхто зі школярів не відмовився би від такої вчительки! Бо з нею уроки перетворюються на саме задоволення: веселощі, гру, розважання, рейвах, тарарам, одним словом – суцільний гармидер!

Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.