вівторок, квітня 26, 2016

Лишила по собі руїни страшна Чорнобильська гроза

 
   26 квітня 2016 року – тридцяті роковини Чорнобильської катастрофи. Аварія, що сталася на атомній електростанції в квітні 1986 року, вважається найбільшою в історії ядерної енергетики і найдраматичнішою, враховуючи кількість загиблих і потерпілих від її наслідків людей. Тоді величезна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище і, на жаль, це й досі несе в собі небезпеку для життя.
 Масштаби цієї екологічної трагедії могли б бути значно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень учасників ліквідації аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
Тож, відзначаючи цю сумну дату, у нашій бібліотеці був проведений вечір пам'яті "Стривожений дзвін Чорнобиля"
 Ведучі заходу нагадали присутнім слухачам з чого розпочалось це масштабне лихо, після чого хвилиною мовчання було вшановано всіх загиблих ліквідаторів цієї страшної аварії.
Згодом увазі наших відвідувачів був продемонстрований документальний фільм «Чорнобиль. 30 років після аварії».
Перегляд відео для глядачів був важким, адже, страх і сум поступово перетворювались у жаль та співчуття до тих, кому довелось усе це пережити. 
І нехай проходять роки після аварії на ЧАЕС, але біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами аварії і всіма жертвами радіаційного смерчу. Вічна їм пам’ять!
З метою виховання небайдужості до минулого і майбутнього своєї держави, співчуття до чужого болю як до свого, ми пропонуємо усім бажаючим переглянути у нашій бібліотеці хоча б один із фільмів відомих режисерів, які увіковічнили пам’ять про Чорнобиль і його катастрофічні наслідки у своїх кінострічках, такі як: "Розпад", "Аврора","У суботу","Земля забуття", "Прип'ять. Залишені позаду".
Українські та світові письменники також не стояли осторонь. Тема Чорнобильської трагедії знайшла місце у поетичних творах Івана Драча "Чорнобильська мадонна", "Ніж у Сонці", "В мікрофон криниці", Ліни Костенко "Атомний Вій опустив бетонні повіки…", Бориса Олійника "Сім", автора "Чорнобривців" Миколи Сингаївського "Обпалена мужність", Шевченківського лауреата Леоніда Горлача "Зона", Дмитра Павличка "Листок", Володимира Яворівського у романі "Марія з полином у кінці століття". Більшість із цих творів можна знайти у фонді нашої книгозбірні та на виставці тематичної літератури «Лишила по собі руїни страшна Чорнобильська гроза».