середу, лютого 26, 2014

Добре зернятко – гарні сходи

     Заради популяризації такої необхідної справи, як вирощування квітів, було створено клуб за інтересами «Квітникар», де щомісячно збираються любителі рослин й вирішують питання щодо їх збереження, догляду та розмноження.
     На одній із чергових зустрічей, яка відбулась 25 лютого у приміщенні бібліотеки, розглядалась актуальна тема щодо правильного зимового догляду за кімнатними рослинами.
 Крім того, оскільки у березні місяці вся природа починає виходити із тривалої зимової «сплячки», то у дбайливих садівників з'являються нові турботи, такі як – розсада. Адже, правильний посів насіння і хороший догляд за рослинами, що включає підтримку температурного і світлового режиму – запорука того, що розсада вийде міцною, здоровою і все літо буде радувати очі пишним цвітінням.
Для отримання такого результату важливий кожен етап підготовки розсади, але найбільше значення набуває самий перший крок – посів насіння. Від дій квітникаря на цій стадії багато в чому залежить який вигляд буде мати присадибна  ділянка влітку.
Чимало садівників приходять до рішення виростити рослину власноруч. По-перше, це економно, до того ж, рослини будуть більш стійкими до хвороб і набагато раніше вступатимуть в цвітіння. І ще одна чи не із найголовніших причин такого рішення полягає у простому бажанні створювати красу своїми руками! 
Та варто пам’ятати, що ця справа не з легких, у ній багато своїх особливостей, які забирають у садівників багато часу і сил.  
Що ж потрібно враховувати, щоб посів насіння квітів на розсаду був успішним? Як захистити насіння від хвороб?Як правильно підготувати ґрунт перед висівкою? Як і чим підживлювати рослини, щоб плоди сходів завжди радували?
Саме всі ці найбільш розповсюджені питання, зібрали разом чимало наших квітникарів, метою яких було знайти правильні відповіді для вирішення цих проблем. 
Із вступним словом та промовою на тему «Добре зернятко – гарні сходи» до всіх присутніх звернулася голова клубу Мінкевич В.І., після чого всі слухачі долучилися до обговорення даної теми.
 Вони ділилися своїми думками та досвідом із вже прочитаної спеціальної літератури, знайомились з бібліотечними новинками і просто відпочили у приємному товаристві однодумців.
Також, нагадаймо про те, що усі члени клубу постійно отримують інформацію не тільки із книг чи періодичних видань, а й подорожують Інтернет-ресурсами по тематичних сайтах, що значно допомагають їм у вирощуванні як найпростіших рослин, так і найрідкісніших. А ще, для більш інтенсивного обміну досвідом та удосконалення своїх знань, вони активно спілкуються в соціальних мережах та з допомогою програми Skype з користувачами, що мають такі ж спільні інтереси.
Приємною несподіванкою зустрічі став подарунок нашого квітникаря та завзятої господині, про яку вже не одноразово згадувалось у наших попередніх публікаціях, Мартинюк Ніни Іванівни. Ця досвідчена й надзвичайно працьовита жінка, серед щоденного вирію справ і проблем, завжди знаходить час, для своїх улюбленців – квітів. Їх у неї вже така неймовірна кількість, що зайшовши у її будинок, можна подумати, що потрапив у вічно квітучий ботанічний сад. Тож, Ніна Іванівна вирішила подарувати нам кілька своїх "зелених вихованців", що вже стали живою окрасою приміщення читального залу бібліотеки.
По закінченню засідання клубу, квітникарі домовились про те, що вже при наступній зустрічі, вони не лише розкажуть про свої здобутки та маленькі перемоги, а й поділяться один з одним власноруч вирощеними саджанцями квітів чи кімнатних рослин. Мета такого обміну полягає у спільному бажанні наших садівників урізноманітнити власне царство рослин та квітів, що завжди дарують своїм дбайливим господарям неперевершену симфонію ароматів, приносять душевний спокій і приємні емоції.  
Ми впевнені, що всі взяті до уваги поради та нові знання, стануть корисними й необхідними у практичній діяльності наших трударів-садівників, а здобуті результати щедро їх порадують. Бажаємо успіхів!!!