середу, серпня 20, 2014

Ти одна і неподільна, Україно моя вільна!


     Україна – наша рідна країна. Це та благословенна земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. А ще це земля безмежних полів та зелених лісів, квітучих луків та долин, це бездонна синь зачарованих небес, безкрая даль річок та морів. Від Карпатських верховин до Донецьких простор, від Полісся до Криму, від затишних селянських будиночків до величі міських краєвидів – все це наша Україна.
     Цього року, наша країна відзначає 23 річницю своєї незалежності. Цей день, що є результатом тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою державу, відзначається як найголовніше свято нашої країни. Ця знаменна дата навіки увійшла в історію молодої держави,  яка закріпила її вікові прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.
     Та ще ніколи за всі роки нашої державності ми не піддавалися таким випробуванням, які переживає країна сьогодні. Ще ніколи цей день не був таким величним і ніколи люди не відзначали його так щиро, як тепер: з українським прапором в кожному віконці, на кожному балконі, із патріотичною символікою на одязі та аксесуарах. 
     Тепер це свято стало насправді всенародним. Адже, саме зараз, захищаючи свою країну, ми отримуємо свою справжню незалежність. Через кров, страждання та боротьбу народжується непереможна нація патріотів: сильних та вільних людей, здатних захистити свою країну, свої родини від ворога. Мужність та героїзм, відвагу та самопожертву, відчайдушність та бойове братерство наші воїни демонструють кожного дня, кожної години, кожної миті.
     Так, ми йдемо важким шляхом, але у правильному напрямку. І тільки ціною великих зусиль і згуртованості всього народу, ми зможемо захистити незалежність, життя і безпеку кожного, наше право вільно жити на своїй українській землі. А впевненості у нашій перемозі додає наша героїчна історія, подвиг наших славних попередників, велетнів сили і духу.
    Тож, напередодні такого важливого свята для кожного українця, у читальному залі нашої бібліотеки зібралося учнів Любитівської ЗОШ, щоб пригадати складний тернистий шлях нашої держави. Школярі, немов по «сходинка» історії йшли все далі й далі: від часів Київської Русі, аж до визнання незалежності України та підписання сучасної Конституції. Не оминули увагою й найвизначніших діячів в історії нашої країни, таких як: Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Богдан Хмельницький, Пилип Орлик, Михайло Грушевський та інші.
 


Підводячи підсумки так званої історичної мандрівки, ми також провели краєзнавчу вікторину і перевірили, наскільки добре учні знають історію України, свого рідного краю та чи запам’ятали почуте на даному заході. 
     Як виявилось, протягом усієї вікторини, діти активно піднімали руки та давали правильні відповіді на поставлені запитання. А це означає, що наше молоде покоління добре вчить та знає історію свого народу та країни. Вони ростуть справжніми розумниками та патріотами, і це не може не радувати нас.
  
Та на цьому, наш захід не закінчився. Далі діти мали змогу проявити всі свої творчі здібності та безмежну фантазію у конкурсі дитячих малюнків на асфальті «Мир в Україні очима дітей».

Сіру площу перед бібліотекою, вмілі дитячі руки перетворили на цікаві та яскраві малюнки, які милували очі не тільки юним художникам, але й всім тим, хто спостерігав за цим захоплюючим дійством. 
   Здебільшого, діти малювали людей у вишиванках, наших солдатів-захисників, планету з дітьми різних національностей, військових, будинок і мирне небо, національну символіку.  
   Головною ідеєю усіх малюнків та тематичних надписів, було бажання дітей жити у мирній державі, мати щасливе та безтурботне дитинство, бо ніхто не вправі відбирати його.
    По завершенню конкурсу, всі учасники, які вклали часточку своєї душі у чудові малюнки, отримали винагороду у вигляді солодощів. 
   Тож, нехай усі старання та мрії наших дітей здійсняться, а ці малюнки стануть нагадуванням  дорослим про те, що мир потрібний всім, а особливо дітям. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння. Нехай Господь завжди буде з Україною і веде нас до перемоги, освячуючи нашу незалежність та волю, гідну поваги всього світу. Слава Україні та її героям!