понеділок, квітня 26, 2021

Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі...

Сьогодні, 26 квітня виповнилося 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. В історії ядерної енергетики, аварія яка сталася, вважається однієї із найбільших техногенних  катастроф в історії людства, а також, є найбільшою як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок й захистили людство від подальшого розповсюдження радіації.

Тож, щоб згадати уроки історії, вшанувати безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії, в нашій бібліотеці пройшла година-реквієм «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі».

Ведучі заходу Шевчук Анна та Морозюк Марія (директор Бк с. Любитів) розповіли слухачам про той страшний день та події, що змінили життя багатьох людей назавжди.

Далі дівчата Гетьман Зоряна, Домаль Каміла та Хомюк Анастасія прочитали зворушливі вірші.

Під час заходу, поіменно було згадано імена перших загиблих ліквідаторів аварії. Потім, присутні запалили свічки та вшанували всіх жертв катастрофи хвилиною мовчання.
 
Доречним доповненням заходу стали тематичні відео та виставка літератури «Гірчить Чорнобиль крізь віки».

 

Знати і пам’ятати сміливих ліквідаторів аварії, засвоїти уроки Чорнобильської трагедії, щоб вона ніколи не повторилась – наш святий обов’язок!

Немає коментарів:

Дописати коментар