неділю, вересня 01, 2013

Добрий день, Країно Знань!

 
І знову осінь, як щороку,
В цю світлу вересневу рань
Ми поспішаємо до школи
Набратись мудрості і знань.
    
      Ось і закінчилися літні канікули. Вже відчувається осіння прохолода зранку, але день ще по-літньому теплий та сонячний. І знову перший дзвінок покликав учнів до навчання. Адже, в Україну прийшло вересневе свято мудрості – День знань, з якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Кожен знає, що без освіченої нації немає успішної, міцної держави.
Героями цього свята є викладачі та вчителі, студенти та учні, батьки та всі освітяни, які допомагають здобувати знання, такі важливі для нашого майбутнього. Це свято, яке об’єднує всі покоління і веде вже протягом багатьох тисячоліть до навчальних закладів.
 День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.
Вже традиційно, свято 1 Вересня, зібрало чимало школярів Любитівської ЗОШ: кого вперше, а кого на останній рік навчання. 
Ми знов злетілися до школи,
Щоб мудрими у світі йти.
Немов у власний вулик бджоли,
Щоб тут навчатися й рости.

 Розпочали шкільну лінійку урочистою ходою головні винуватці свята – першокласники та випускники
     Перші вітальні слова пролунали від вчителів, які намагалися донести важливість навчання у житті для кожного та заспокоїти батьків, які привели своїх дітей до школи вперше. 
В свою чергу, від імені усіх батьків щирі слова вдячності вчителям висловила Шворак А., яка подякувала викладачам за їхню нелегку педагогічну працю, підтримку, терпіння та розуміння. І за гарною українською традицією, батьки подарували запашний та духмяний хліб учителю, яка поведе їх дітей захоплюючою дорогою в Країну Знань.
 
Та більш за всіх хвилювалися першокласники, на яких чекало знайомство зі школою та першим вчителем. Це старт та довгий шлях, який веде дітей у глибини науки, буде вчити долати перешкоди, виховувати свій характер і волю.
Нам школа дивний світ відкрила,
Щодня нові знання дає.
Ну, а знання
велика сила,
Й велика мудрість в цьому є.
А випускники... Зараз вони передають естафету першачкам, а у них попереду – самостійне доросле життя. Але для всіх школярів – це чарівне і веселе свято, бо воно зібрало за шкільні парти всіх друзів. 
       Ще ривок, ще рік, іще ледь-ледь,
          І життя доросле вас чекає,
          Що ж, дівчата й хлопці, в добру путь!
          Час від нас роботи вимагає.

Продовжуючи традицію, найкращі учні школи мали честь віднести вінки та квіти до Обеліска Слави, таким чином вшановуючи пам'ять про загиблих та пропавших безвісті у Великій Вітчизняній війні, односельчан.
Також, на святковій лінійці були присутні почесні гості, представники районної та місцевої влади, які не тільки привітали присутніх зі святом, а й подарували цінні та корисні подарунки великій шкільній родині. 
Святковий настрій всім присутнім додали чудові музичні композиції у виконанні юних талантів нашої школи: Шинкарук А., Шевчук Д. та ін. Неабияк здивували й порадували присутніх найменші винуватці свята наші першачки, виконавши кілька музичних номерів.
 По завершенню дійства учні 11 та 1 класів, на згадку про цей, особливий день, обмінялися подарунками та щирими побажаннями.
Свято завершилося мелодією шкільного вересневого дзвоника, який покликав всіх школярів на перший, у цьому навчальному році, урок.
Не оминуло свято й бібліотечного порогу нашої книгозбірні. 
У День знань – бібліотекарі підготували план на цілий навчальний рік, що включатиме заходи, спрямовані на активізацію читання учнів, підтримку та розвиток сімейного читання, популяризацію науково-пізнавальної літератури, розширення бібліотечних послуг для користувачів через мережу Інтернет.

   Цього святкового дня школярів вже чекала підготовлена виставки літератури "Знання нам стелять стежку у майбутнє", "Сьогодні ви вивчаєте", розділи яких зацікавили дітей і неодмінно стануть у пригоді під час подальшого складного навчального процесу. 
Книжок ми напнемо вітрила,
Полинем в незнані світи.
Клянемось тобі, Україна,
Достойними тебе зрости!
  Також, чимало корисної літератури можуть тут знайти й абітурієнти, на яких чекає цикл довідкових видань: словників, енциклопедій, довідників та ін.
  Тож, учіться, любі діти, старайтеся бути розумними і мудрими, сильними і добрими, допитливими і ввічливими, щоб стати справжніми синами і доньками нашої Батьківщини. Пам’ятайте, Україна це ми з вами. Якими будемо ми, такою буде й наша Україна. Будьте гідними й справжніми господарями у нашому спільному домі.
Наш спільний дім велика Україна,
Сьогодні всіх дітей скликає на урок.
Щаслива буде хай кожнісінька дитина
І впевнено в науку робить крок!
  Нехай в житті кожного громадянина, завжди буде місце для знань, які допомагають справлятися з життєвими негараздами.
Усім, хто прагне здобути знання бажаємо досягти своєї мети та впевнено йти дорогою знань. Якщо ти хочеш, віриш, прагнеш, можеш лише тоді приходить успіх. Вперед до знань!

Немає коментарів:

Дописати коментар